Reprezentacje | 2019-06-01 20:43:36 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: FIVB / inf. własna
Drugi raz w ten weekend polscy siatkarze wybiegli na parkiet katowickiego Spodka. Tym razem rywal był ze zdecydowanie najwyższej półki - Amerykanie. Niektórzy nazywali to spotkanie zemstą za półfinał Mistrzostw Świata. Wydawało się, że do zemsty faktycznie może dojść. Amerykanie zaprezentowali siatkówkę na wysokim poziomie, choć to dopiero początek długiego sezonu reprezentacyjnego. Po bardzo słabym pierwszym secie w wykonaniu gospodarzy, Polacy odbudowali się w kolejnych. Mimo to o zwycięstwie jednej czy drugiej drużyny miał zadecydować tie-break. Ten rozstrzygnął się na korzyść ekipy Vitala Heynena.
Polska - Stany Zjednoczone 3:2 (17:25, 34:32, 26:28, 25:23, 15:9)
Składy drużyn:
Polska: Śliwka, Kubiak, Bieniek, Kochanowski, Bołądź, Łomacz, Wojtaszek (l) oraz Nowakowski, Szalpuk, Drzyzga, Kwolek, Fornal, Konarski, Zatorski (l)
Stany Zjednoczone: Defalco, Muagututia, Russell, Stahl, Smith, K. Shoji, E. Shoji (l) oraz Ensing, Ma'a, Tuaniga, Sander, Jendryk Ii, Langlois, Watten
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.