Najnowsze newsy

Siatkówka » Reprezentacje

Reprezentacje | 2019-05-25 23:08:10 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: pzps.pl

Vital Heynen: Mamy za sobą całkiem niezły start sezonu

Fot.: Anna Jabłczyk

Reprezentacja Polski wygrała 3:0 (25:14, 25:20, 25:16) z Niemcami w meczu towarzyskim w Arenie Gliwice. W dodatkowej partii gospodarze ulegli 28:30. Była to bardzo udana inauguracja sezonu kadrowego 2019.

Vital Heynen, trener reprezentacji Polski:

- Zagraliśmy dziś przyzwoicie, mogę powiedzieć, że trzy oficjalne sety nawet dobrze. Później, w czwartej partii spadła nam trochę koncentracja. Generalnie zaprezentowaliśmy całkiem niezłą, stabilną siatkówkę, jestem zadowolony. Tak samo nieźle trenujemy, więc niezła dyspozycja drużyny nie byłą dla mnie zaskoczeniem. Tak jak w trakcie ćwiczeń, mecz był pod naszą kontrolą, pewna siatkówka, może nic wybitnego, lecz po prostu solidnie. W tym momencie dla mnie najważniejszym zadaniem jest sprawić, by wszyscy gracze mogli wyjść na boisko i nabierać pewności siebie. Dziś nam to nieźle wyszło, zagrało dwunastu chłopaków, jutro także wszyscy dostaną szansę pokazania swoich umiejętności. Mamy za sobą całkiem niezły start sezonu.Michał Kubiak, kapitan reprezentacji Polski:
- Zawsze takie mecze są trudne, choć wynik może na to nie wskazuje. Cieszymy się z wygranej 3:0. Ten czwarty, dodatkowy set też mógł był nasz, ale trudno. Mieliśmy tę ostatnią partię pod kontrolą prowadząc 23:20 i nam to uciekło. To się nie powinno zdarzać, powinniśmy takie spotkania kończyć, nawet na tym etapie, żeby się takich sytuacji uczyć. W pierwszym secie bardzo dobrze zagrywaliśmy, a nasze skuteczne bloki były tego efektem. Trenujemy dopiero od tygodnia. Trzeba to jeszcze pozlepiać tak, żeby miało ręce i nogi. Trener ułożył taki plan, że w Katowicach będą grali mistrzowie świata, a potem będą mieli trochę wolnego. Pierwszy turniej mamy u siebie i chcemy pokazać się z jak najlepszej strony przed naszą publicznością. Niezależnie od tego, kto będzie grał, będziemy chcieli wygrywać. Jak będzie, czas pokaże.Bartosz Bednorz, przyjmujący reprezentacji Polski:
- Ciężko oceniać naszą grę. Myślę, że czas na ocenę jeszcze przyjdzie. Rozegraliśmy mecz sparingowy. To swego rodzaju forma treningu. Przed nami wiele pracy. Tak naprawdę zawsze jest czas, żeby coś poprawić. Na pewno będziemy chcieli wyeliminować z naszej gry błędy oraz ograniczyć je do minimum. Nie mieliśmy za dużo czasu na wspólny trening. Za nami tak naprawdę siedem dni treningów. Musimy się jeszcze zgrać. Uważam jednak, że jesteśmy gotowi na Ligę Narodów.


Łukasz Kaczmarek, atakujący reprezentacji Polski:
- Mamy za sobą tydzień wspólnych treningów, a mimo to nasza gra wyglądała naprawdę dobrze. Trochę nie wyszedł nam ten czwarty set, ale taki jest sport. Myślę, że z tych trzech pierwszych setów możemy być naprawdę bardzo zadowoleni. Realizowaliśmy założenia trenera. Przed spotkaniem trener zwracał nam uwagę na system gry blok-obrona. Uważam, że fajnie to funkcjonowało. To dobry prognostyk na przyszłość.Noah Baxpöhler, środkowy reprezentacji Niemiec:
- Zagraliśmy źle trzy pierwsze sety i mieliśmy wiele problemów z naszym przyjęciem i grą na wysokiej piłce. Ponadto Polacy zagrali świetnie w bloku, a my popełniliśmy zbyt wiele błędów. To nie był dla nas łatwy mecz. Nie stawialiśmy bloków i źle broniliśmy. W konsekwencji gospodarz nałożyli na nas presję, której nie udało nam się przezwyciężyć.Andrea Giani, trener reprezentacji Niemiec:
- To było dobre starcie dla obu drużyn, ponieważ zaczynam sezon reprezentacyjny i każde przetarcie, może zaprocentować. Zagraliśmy w pięknej hali, przy wspaniałym dopingu kibiców. Dobrze, że mieliśmy okazję zagrać z tak trudnym rywalem jakim jest Polska. Mecze z topowymi drużynami, najlepiej pokazują ile pracy czeka jeszcze nasz zespół.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane