Najnowsze newsy

Siatkówka » Reprezentacje

Reprezentacje | 2019-05-26 12:37:32 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: plusliga.pl

Dawid Konarski: Szeroki skład jest nam potrzebny

Fot.: Anna Jabłczyk

Reprezentacja Polski wygrała 3:0 (25:14, 25:20, 25:16) z Niemcami w towarzyskim meczu w Arenie Gliwice. W dodatkowej partii gospodarze ulegli 28:30. Była to bardzo udana inauguracja sezonu kadrowego 2019. - Szeroki skład jest nam potrzebny - powiedział Dawid Konarski, atakujący biało-czerwonych.

W sobotę Polacy w świetnym stylu pokonali reprezentację Niemiec w towarzyskim meczu w Arenie Gliwice. Biało-czerwoni wygrali 3:0, a w czwartym dodatkowym secie ulegli minimalnie 28:30.

- Cieszymy się przede wszystkim, że mogliśmy zagrać przed polską publicznością. Wykonaliśmy pracę, która do nas należała. Najważniejsze, że nikomu nic się nie stało. Szkoda tego ostatniego seta, ale pierwsze trzy partie poszły nam wyjątkowo dobrze. Do tego skorzystaliśmy z naszej dużej ekipy - powiedział Dawid Konarski.

W towarzyskim spotkaniu trener Vital Heynen dał szansę gry wszystkim zawodnikom.

- Tak szeroka kadra i taki materiał ludzki będzie nam bardzo potrzebny, ponieważ przed nami Liga Narodów. Czekają nas zmiany i rotacje, a przede wszystkim nabierzemy sił przed kwalifikacjami olimpijskimi. Wprowadzamy do gry młodych chłopaków takich jak Norbert Huber, który zaliczył bardzo dobry debiut w kadrze i rozegrał pełny mecz. Potrzebujemy chłopaków, którzy będą pomagać w ten sposób kadrze i wszyscy możemy się tylko cieszyć z takiego bogactwa - podkreślił atakujący.

I dodał: - Myślę, że kontynuujemy to, co zaczęliśmy w zeszłym roku. Było to trochę szalonym pomysłem trenera, kiedy były aż takie zmiany, tyle debiutów młodych chłopaków. Norbert Huber jest młody, gra cztery, pięć setów, to pomaga. Myślę, że jak na debiut, to bardzo fajnie się zaprezentował, nie zepsuł żadnej zagrywki, a to też się chwali, do tego miał dwa asy.

W niedzielę Polacy i Niemcy rozegrają drugi sparing, który będzie zamknięty dla kibiców. Z kolei w piątek mistrzowie świata w katowickim Spodku zainaugurują Siatkarską Ligę Narodów. W dniach 31.05-2.06 zagrają odpowiednio z Australią, Stanami Zjednoczonymi i Brazylią.

- Na razie mamy spokojne wejście w sezon, bardziej podtrzymujemy formę z sezonu ligowego, bo ta przerwa nie była aż tak długa i nie da się zaczynać od zera. Jesteśmy więc trochę w rytmie meczowym. Trenowaliśmy intensywnie, trzy razy dziennie, ale teraz jest na to czas, żeby trochę pograć, złapać z powrotem ten rytm meczowy, a potem rozpocząć przygotowania do turnieju kwalifikacyjnego - zakończył Konarski.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane