Najnowsze newsy

Siatkówka » Reprezentacje

Reprezentacje | 2018-07-20 13:20:44 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: plusliga.pl

Dejan Vincic i Alen Pajenk przygotowują się z kadrą Słowenii do MŚ

Fot.: FIVB

Dejan Vincic i Alen Pajenk zawodnicy Cerradu Czarnych Radom wspólnie z kadrą narodową Słowenii przygotowują się do wrześniowych mistrzostw świata, które zostaną rozegrane w Bułgarii i we Włoszech.

W pierwszej części sezonu reprezentacja Słowenii rywalizowała w Lidze Europejskiej, w której młodzi zawodnicy mieli okazję zebrać cenne doświadczenie przed wrześniowymi mistrzostwami świata. Kadra po kilku tygodniach przerwy spotkała się na zgrupowaniu przygotowującym do najważniejszego turnieju. Od 16 lipca drużyna trenuje w miejscowości Kranjska Gora. Następnie przeniesie się do Maribor. W kadrze Słowenii znalazło się dwóch zawodników Cerradu Czarnych Radom, rozgrywający Dejan Vincic oraz środkowy Alen Pajenk. Wspólnie z zespołem trenuje także były przyjmujący MKS-u Będzin Jan Klobučar.

- Bardzo cieszę się, że rozpoczęliśmy przygotowania do mistrzostw świata. Uważam, że Słowenia ma znakomitą drużynę narodową i może osiągnąć dobry wynik podczas mistrzostw świata. Mam nadzieję, że zawodnicy będą ciężko pracować, aby być w idealnej formie podczas siatkarskiego mundialu - powiedział Slobodan Kovač, trener reprezentacji Słowenii.

Kadra Słowenii ma zaplanowane mecze towarzyskie w Lublanie z reprezentacją USA, Kanady i Iranu. Słowenia w fazie grupowej mistrzostw świata w grupie A zmierzy się we Florencji z Włochami, Argentyną, Japonią, Belgią i Dominikaną.

Kadra Słowenii przygotowująca się do MŚ:
rozgrywający: Uroš Planinšič, Dejan Vinčič, Gregor Ropret
atakujący: Mitja Gasparini, Tonček Štern
środkowi: Dane Mijatović, Jan Kozamernik, Sašo Štalekar, Matic Videčnik, Alen Pajenk
przyjmujący: Jure Okroglič, Rok Možič, Jan Klobučar, Klemen Čebulj, Tine Urnaut, Alen Šket
libero: Urban Toman, Jani Kovačič

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane