Najnowsze newsy

Siatkówka » Reprezentacje

Reprezentacje | 2018-07-14 15:14:00 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: Indykpol AZS Olsztyn

Robbert Andringa: Naszym celem jest wyjście z grupy

Fot.: Agnieszka Kaźmierska

- Na pewno będzie to trudne zadanie, ale myślę, że jesteśmy w stanie to zrobić - mówi Robbert Andringa, przyjmujący Indykpolu AZS Olsztyn po występach w Lidze Europejskiej z reprezentacją Holandii i przed przygotowaniami do mistrzostw świata.

Robbert Andringa to kolejny z zawodników Indykpolu AZS Olsztyn, który nie miał zbyt wielu czasu na odpoczynek po zmaganiach ligowych. Przyjmujący olsztyńskich akademików kilka dni po ostatnim spotkaniu, rozpoczął z reprezentacją Holandii zmagania do Ligi Europejskiej. Holendrzy zajęli w grupie drugie miejsce, o jeden punkt ulegając ekipie Turcji. Tym samym nie awansowali oni do turnieju finałowego.

Robbert wraz z kolegami z reprezentacji w sierpniu rozpocznie przygotowania do Mistrzostw Świata. Holendrzy w grupie „B” zmierzą się z Brazylią, Kanadą, Chinami, Egiptem i Francją. Pierwszy mecz został zaplanowany 12 września z Kanadą.

INDYKPOL AZS OLSZTYN: Zaraz po zakończeniu sezonu wróciłeś do swojego kraju, aby wziąć udział w rozgrywkach Ligi Europejskiej. Jak oceniasz turniej w wykonaniu waszej drużyny?
ROBBERT ANDRINGA:
Szczerze mówiąc, to dość trudne zadanie. Prawie wszyscy z nas powrócili do kraju po zmaganiach ligowych w swoich klubach, bez większych przerw na odpoczynek. To według mnie jest główny powód, dla którego graliśmy ten turniej w wielu różnych, wyjściowych szóstkach. Graliśmy dobrą siatkówkę, ale nie dość konsekwentną.

Fazę grupową zakończyliście na drugim miejscu, ulegając tylko Turcji. Żałujesz, że nie udało się awansować do turnieju finałowego?
- Oczywiście, zawsze chcesz iść tak daleko, jak to możliwe. W tym przypadku chcieliśmy dotrzeć do turnieju finałowego. Żałuję, że ​​tam nie pojechaliśmy, ale według mnie, powinniśmy grać na bardziej stałym poziomie. Wielu z nas miało w nogach sporo pięciosetowych pojedynków, co w ostatecznym rozrachunku nie było wystarczające.

W sześciu rozegranych spotkaniach zdobyłeś 43 punkty. Jak oceniasz swoją postawę podczas turnieju?
- Było ciężko. Byłem zmęczony sezonem PlusLigi, a zwłaszcza fazą play-off. Za każdym razem, gdy byłem na boisku, dawałem z siebie sto procent.

Wraz z kolegami z reprezentacji niedługo zaczynacie przygotowania do zbliżających się wielkimi krokami mistrzostw świata. Znajdziesz jednak czas na odpoczynek i naładowanie baterii?
- Na całe szczęście mamy czas na odpoczynek, który bardzo nam się przyda. Ważne jest, aby odzyskać zdrowie fizycznie i psychicznie, aby móc grać na swoim najlepszym poziomie podczas mistrzostw świata.

Jaki jest wasz i twój główny cel na mistrzostwa świata?
- W pierwszej fazie jesteśmy w trudnej grupie. Uważam, że naszym celem powinno być osiągnięcie drugiej rundy. Oznacza to, że ​​musimy zająć co najmniej czwarte miejsce w grupie. Na pewno będzie to trudne zadanie, ale myślę, że jesteśmy w stanie to zrobić.

Na sam koniec chciałbym zapytać o zespół Indykpolu AZS Olsztyn. Wiemy, kto będzie stanowił o sile zespołu, znamy terminarz rozgrywek. Czego spodziewasz się po nadchodzącym sezonie?
- Szczerze mówiąc, tak naprawdę nie myślałem o kolejnym sezonie PlusLigi. Ze względu na mistrzostwa świata przybędę później niż pozostali, więc dopiero od tego momentu mogę mieć bardziej jasne wyobrażenie o tym, jak będzie wyglądał nasz zespół. Na pewno będzie ciekawie.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane