Najnowsze newsy

Siatkówka » Reprezentacje

Reprezentacje | 2018-07-07 14:10:56 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: plusliga.pl

Kawika Shoji: Nie mogę doczekać się przyjazdu do Rzeszowa

Fot.: FIVB

Reprezentacja USA przegrała dziś z Rosją w ostatnim meczu grupy B Final Six Ligi Narodów. Oba zespoły miały już zapewniony awans do półfinałów, a stawką spotkania było pierwsze miejsce w grupie. Trener Amerykanów desygnował do gry rezerwową szóstkę, która mimo walki, nie sprostała podstawowemu składu Sbornej. - Zrobiliśmy wszystko, żeby przeciwstawić się Rosjanom, momentami graliśmy całkiem dobrze, ale nie wystarczyło to na dobrze dysponowanych rywali – przyznał Kawika Shoji, nowy rozgrywający Asseco Resovii Rzeszów, który prowadził dziś grę Amerykanów.

PLUSLIGA.PL: Zagraliście dziś w dość eksperymentalnym składzie. Jaki był tego powód?
KAWIKA SHOJI:
Mamy tutaj dość trudny układ meczów, bo gramy cztery spotkania z rzędu, dlatego też po tym jak udało nam się pokonać Polaków, trener postanowił dać odpocząć podstawowym zawodnikom. Na boisku pojawiła się rezerwowa szóstka. Zrobiliśmy wszystko, żeby przeciwstawić się Rosjanom, momentami graliśmy całkiem dobrze, ale nie wystarczyło to na dobrze dysponowanych rywali. Dla nas była to bardzo pouczająca konfrontacja.

Miał pan okazję prowadzić grę drużyny w całym spotkaniu. Jest pan zadowolony ze swojej gry?
- Nigdy nie jest się usatysfakcjonowanym po porażce, ale walczyliśmy. Niektóre zagrania były całkiem dobre w naszym wykonaniu, ale mamy jeszcze sporo do poprawy. Takie mecze jak dziś pomogą nam być lepszymi w przyszłości. Jestem zadowolony jednak z tego, że zagraliśmy zespołowo, że nie poddaliśmy się, mimo tego, że rywale wyszli na boisko w podstawowym składzie.

W nadchodzącym sezonie będzie pan reprezentował barwy Asseco Resovii Rzeszów. Podobno już rok temu był pan blisko trafienia do Rzeszowa?
- To prawda, już w minionym sezonie były szanse na to żebym dołączył do rzeszowskiej drużyny, ale wtedy te negocjacje nie wypadły pomyślnie. Teraz ponownie siedliśmy do rozmów i udało się. Jestem bardzo podekscytowany tym, że w nadchodzącym sezonie zagram w Asseco Resovii. Doskonale znam kulturę siatkarską w tym kraju, wiem jak tam kocha się siatkówkę, a ja uwielbiam grać przed kibicami, więc myślę, że będę tam czuł się świetnie.

* rozmawiała Iwona Gąsior (plusliga.pl)
** więcej na plusliga.pl

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane