Najnowsze newsy

Siatkówka » Reprezentacje

Reprezentacje | 2018-07-04 20:05:51 | Nadesłał: Katarzyna Cipcer | Źrodlo: inf. własna

Final Six: Rosjanie o krok od strefy medalowej

Fot.: FIVB

Tylko na jedną partię starczyło Polakom argumentów w dzisiejszej walce z Rosjanami. Biało-czerwoni rywalizację we francuskim Lille musieli więc spisać na straty i po czterech rozegranych setach zmuszeni byli uznać wyższość Sbornej. Team prowadzony przez trenera Shlapnikova popełniał zdecydowanie mniej błędów własnych, co pozwoliło im na pozytywne budowanie własnej gry. Jutro Polaków czeka starcie z Amerykanami, które może jeszcze dać nadzieję na awans do sobotnich półfinałów.

Spotkanie otwiera sprytnym zagraniem Kochanowski (0:1). W kolejnej akcji kontrę wykorzystuje Kurek (0:2). W rosyjskiej ekipie dobrze do gry wprowadza się Volkov, po czym myli się w polu serwisowym (1:3). Ekipa Sbornej szybko wyrównuje stan rywalizacji (3:3). Chwilową niemoc biało-czerwonych przerywa Kwolek skutecznym zagraniem na lewym skrzydle (5:4).Bardzo długa wymiana kończy się błędem dotknięcia siatki po polskiej stronie, co musza Vitala Heynena do wykorzystania przysługującej mu przerwy (7:4). Na pierwszej przerwie technicznej po rosyjskiej stronie siatki utrzymują się wypracowane wcześniej trzy punkty przewagi (8:5). Z prawego skrzydła punktuje Kurek. Lęku przed Rosjanami nie pokazuje także Kochanowski, który popisuje się na środku siatki swoim skutecznym uderzeniem (10:8). Do remisu doprowadza skuteczny blok biało-czerwonych (10:10). Swoje nieprzeciętne umiejętności w ataku pokazuje Mikhaylov, a po polskiej stronie siatki dobrze spisuje się Kwolek (12:12). Rosjanie ponownie budują sobie przewagę (15:13). Druga regulaminowa przerwa więcej wytchnienia przynosi teamowi prowadzonemu przez trenera Shlapnikova (16:13). Błąd Polaków nie pozwala im na doprowadzenie do remisu (18:16). Przy stanie 20:16 ponownie na wydarzenia boiskowe reaguje trener Heynen. Szczęście sprzyja Rosjanom i powoli zmierzają oni do zapisania tej partii na swoją korzyść (23:16). Piłka setowa dla Sbornej przychodzi wraz z zepsutą zagrywką Kochanowskiego (24:17). Partię wieńczy autowy atak Muzaja (25:18).

Drugą partię rozpoczyna Volvich skutecznym atakiem ze środka siatki (1:0). Szybką odpowiedź daje Kurek (1:1). Ekipy wzajemnie odpowiadają sobie skutecznymi zagraniami (3:2). Nieco dłuższą wymianę na swoją korzyść kończy Szalpuk (4:3). Polską ekipę gubią nieco błędy w polu serwisowym (5:4). Na pierwszej przerwie technicznej w nieco lepszej sytuacji są Rosjanie po znakomitym ataku w wykonaniu Volvicha (8:7). Z gry środkiem nie rezygnuje team Sbornej, który w dalszym ciągu ma punkt przewagi nad biało-czerwonymi (9:8). Solidna gra Rosjan pozwala im na osiągnięcie dwóch punktów przewagi (12:10). Błąd rywali i as serwisowy Szalpuka pozwalają na odrobienie strat (12:12). Dobrze do gry wprowadza się Muzaj, ale na drugiej przerwie technicznej w lepszej sytuacji są Rosjanie (16:14). Przy stanie 18:14 o czas dla swoich podopiecznych prosi trener Heynen. Polacy jednak się nie deprymują i dzielnie walczą o każdy punkt, co zmusza trenera Shlapnikova do wykorzystania przysługującej mu przerwy (18:17). Biało-czerwoni starają się jeszcze odwrócić losy rywalizacji (22:20). Pierwsi w posiadaniu piłki setowej są Rosjanie, a całą partię wieńczy Muserskiy (25:23).

Długą wymianę na początku trzeciej partii kończą na swoją korzyść Rosjanie (1:0). Kontra wykorzystana przez Szalpuka daje Polakom punkt przewagi (1:2). Znakomicie w polskiej ekipie spisuje się szal puk od momentu jego wejścia na plac gry (4:6). Na pierwszej przerwie technicznej cztery oczka więcej na swoim koncie mają polscy siatkarze (4:8). Dobra zagrywka Muserskiego zmniejsza znacznie różnice punktowe i o czas dla swoich podopiecznych zmuszony jest poprosić trener Heynen (8:9). Do remisu próbuje doprowadzić Volkov, ale psuje swoją zagrywkę (11:13). Na drugiej regulaminowej przerwie Polacy mają na swoim koncie aż cztery oczka więcej po widowiskowym bloku w wykonaniu Lemańskiego (12:16). Mylą się Rosjanie i polski team jest na dobrej drodze do przedłużenia losów dzisiejszej rywalizacji (14:18). Nie zawodzi Kurek i na jego zagrania bezradni pozostają rosyjscy siatkarze (16:20). Biało-czerwoni są już bardzo blisko doprowadzenia do czwartej partii (16:22). Piłka setowa dla polskiej drużyny przychodzi wraz z zepsutą zagrywką Mikhaylova (20:24). Set numer trzy kończy się autowym serwisem Kliuki (22:25).


Skuteczne wymiany po obu stronach siatki otwierają rywalizację w partii numer cztery (1:1). Z opresji ratuje Polaków Szalpuk (3:3). Rosyjska ekipa zaczyna powiększać swój dorobek punktowy i o przerwę dla swoich podopiecznych zmuszony jest poprosić trener Heynen (6:4). Pierwsza regulaminowa przerwa w tej partii to aż cztery oczka na korzyść teamu Sbornej (8:4). Kliuka zatrzymuje blokiem Muzaja i bojowe nastroje w polskiej ekipie nieco przygasły i ponownie reaguje szkoleniowiec biało-czerwonej drużyny (10:4). Wymyka się nieco spod kontroli to spotkanie ekipie z Polski, a Rosjanie mają w swoich rękach wszystko, by zwieńczyć to spotkanie swoim sukcesem (12:6). Różnice punktowe niweluje nieco zagrywka Śliwki i tym razem przerwę wykorzystuje trener Shlapnikov (13:10). Druga przerwa techniczna to jednak powrót do kontrolowania przebiegu rywalizacji przez rosyjskich siatkarzy (16:10). Powrót na plac gry to skuteczny atak w wykonaniu Muzaja (16:11). Nieporozumienie w polskiej ekipie odbiera nieco nadzieje na pozytywne zwieńczenie dzisiejszej walki (19:12). Po ataku Mikhaylova niewiele dzieli już Rosjan od piłki meczowej (21:15). Akcję na wagę zakończenia tego spotkania na swoją korzyść Sborna ma przed sobą po asie serwisowym Kovaleva (24:16). Pierwszy mecz Polaków w Lille wieńczy Kliuka (25:17).


Rosja – Polska 3:1 (25:18, 25:23, 22:25, 25:17)

Składy zespołów:

Rosja: Kovalev, Volvich, Volkov, Muserskiy, Mikhaylov, Kliuka, Sokolov (L) oraz Kabeshov (L), Kobzar, Poletaev;

Polska: Śliwka, Kwolek, Kurek, Łomacz, Kochanowski, Bieniek, Zatorski (L) oraz Lemański, Szalpuk, Muzaj, Drzyzga, Bednorz;

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane