Najnowsze newsy

Siatkówka » Reprezentacje

Reprezentacje | 2018-06-21 19:19:20 | Nadesłał: Katarzyna Cipcer | Źrodlo: plusliga.pl

Mateusz Bieniek: Mam nadzieję, że uda się nam awansować do Final Six

Fot.: Anna Jabłczyk

W piątek o godzinie 10.30 czasu polskiego reprezentacja Polski rozegra pierwszy mecz podczas V turnieju Siatkarskiej Ligi Narodów w Hisense Arena w Melbourne. To ostatni turniej fazy interkontynentalnej w tym sezonie. Przeciwnikiem biało-czerwonych będzie Argentyna. W kolejnych dniach Polacy zmierzą się odpowiednio z Brazylią i Australią, gospodarzami zawodów. - W dalszym ciągu mamy szansę na awans do Final Six. Mam nadzieję, że uda się nam pojechać do Francji - powiedział Mateusz Bieniek, kapitan polskiej drużyny.

Przed turniejem powiedzieli:

Mateusz Bieniek, kapitan reprezentacji Polski: - Chcemy poprawić naszą grę podczas tego ostatniego turnieju. W dalszym ciągu mamy szansę na awans do Final Six. Musimy walczyć. Przeciwników mamy z najwyższej półki. Mam nadzieję, że uda się nam awansować do turnieju finałowego i pojedziemy do Francji.

Vital Heynen, trener reprezentacji Polski: - Podczas turnieju w USA nie pokazaliśmy się z najlepszej strony. Przegraliśmy wszystkie trzy mecze po 0:3. Mam nadzieję, że w Australii zagramy lepiej, a może wcale nie będzie lepiej. Nie wiem jak się zaprezentujemy. Jesteśmy tutaj, żeby walczyć. Mamy szansę na grę w Final Six. Koncentrujemy się na pierwszym meczu z Argentyną. Ważne jest to, jak zagramy w tym pierwszym spotkaniu. Dopiero później będziemy skupiać się na kolejnych meczach.

Bruno Rezende, kapitan reprezentacji Polski: = Przylecieliśmy do Australii we wtorek wieczorem i nie mieliśmy zbyt dużo czasu na przygotowanie się i wejście w strefę czasową. Jednak najważniejsze, że zespół jest zmotywowany i świadomy znaczenia tych trzech meczów. Mamy za sobą nie najlepszy weekend w Bułgarii. Potrzebujemy zwycięstw, aby uzyskać awans do Final Six. To nasz pierwszy cel w tym sezonie. Pierwsze spotkanie zagramy z gospodarzami, którzy są w świetnej formie. Musimy być odpowiednio skoncentrowani jeśli chcemy wygrać. Bardzo liczymy na wsparcie naszych kibiców. Wielu Brazylijczyków mieszka w Melbourne. Mamy nadzieję, że przyjdą nas dopingować i wspierać.

Renan Dal Zotto, trener reprezentacji Brazylii: - Gra będzie wyrównana podczas tego turnieju. Australia to zespół, który bardzo poprawił swoją grę. W ostatnich spotkaniach odniósł cztery zwycięstwa. To wysoki, młody zespół i musimy potraktować mecz z nimi jakby był to finał. Musimy być skoncentrowani, aby zrealizować nasz cel. Mamy nadzieję, że Brazylijczycy, którzy mieszkają w Australii będą nas spierać na trybunach. Przylecieliśmy do Melbourne po wyczerpujących turniejach. Teraz rozegramy ostatni i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby uzyskać awans do Final Six.

Mark Lebedew, trener reprezentacji Australii: - Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że zagramy turniej w Australii. Chcemy się cieszyć swoją grą. Postaramy się zagrać najlepiej jak tylko potrafimy. Liczymy na wsparcie naszych kibiców.

Jordan Richards, przyjmujący reprezentacji Australii: - Staramy się nie myśleć, że mamy spełnić jakieś oczekiwania. Chcemy po prostu zagrać najlepiej jak to możliwe przed naszymi kibicami. Pierwszy raz będę mógł jako zawodnik reprezentacji Australii zagrać w swoim rodzinnym mieście. Dla mnie to spore przeżycie i wyzwanie. Bardzo się cieszę, że mam okazję zagrać właśnie w Melbourne.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane