Najnowsze newsy

Siatkówka » Reprezentacje

Reprezentacje | 2018-06-16 12:21:55 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: plusliga.pl

Mateusz Bieniek: Iran zagrał na bardzo dobrym poziomie

Fot.: Anna Jabłczyk

W piątek reprezentacja Polski przegrała z Iranem 0:3 w pierwszym meczu IV turnieju Siatkarskiej Ligi Narodów w Sears Centre Arena w Hoffman Estates koło Chicago. To druga porażka Polaków w fazie interkontynentalnej. - Nie przeciwstawiliśmy tak mocno Iranowi jak zamierzaliśmy. Irańczycy w piątek zagrali na bardzo wysokim poziomie, a nasz zespół nie potrafił mu dorównać. Mamy nadzieję, że w kolejnych meczach wrócimy do takiego poziomu gry, który prezentowaliśmy we wcześniejszych spotkaniach - powiedział Mateusz Bieniek, kapitan biało-czerwonych.

Po meczu powiedzieli:

Igor Kolaković, trener reprezentacji Iranu:
Dla nas był to bardzo istotny mecz, ponieważ brakuje nam składzie ważnych i doświadczonych zawodników. Wprowadziliśmy młodych siatkarzy, tak jak zrobiliśmy to podczas spotkania przeciwko Brazylii. Zagrali całym sercem i pełni energii. To jedno z najważniejszych zwycięstw w Siatkarskiej Lidze Narodów, szczególnie że wygrana 3:0. Jestem bardzo dumny z moich podopiecznych. Nasza zagrywka w piątkowym meczu była bardzo dobra. Do tego świetnie broniliśmy. Cały czas graliśmy mądrze i z dobrą energią.

Mir Saeid Marouflakrani, kapitan reprezentacji Iranu: Przyjechaliśmy do USA z wielkim sercem. Utrzymaliśmy nasz równy rytm gry i pozytywną energię, choć momentami było trudno.

Mateusz Bieniek, kapitan reprezentacji Polski: Ogólnie mówiąc nie przeciwstawiliśmy tak mocno Iranowi jak zamierzaliśmy. Irańczycy w piątek zagrali na bardzo wysokim poziomie, a nasz zespół nie potrafił mu dorównać. Mamy nadzieję, że w kolejnych meczach wrócimy do takiego poziomu gry, który prezentowaliśmy we wcześniejszych spotkaniach. W sobotę zagramy ze Stanami Zjednoczonymi. To zawsze trudny przeciwnik, ale zacięcie z nim walczymy. W Rio de Janerio przegraliśmy z Amerykanami w ćwierćfinale 0:3. Mam nadzieję, że w sobotę zagramy przeciwko USA znacznie lepiej.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane