Siatkówka » Reprezentacje

Reprezentacje | 2018-06-09 10:38:37 | Nadesłał: Katarzyna Cipcer | Źrodlo: inf. własna

Liga Narodów: Polacy zgodnie z planem

Podopieczni Vitala Heynena wywiązali się dziś z powierzonego im zadania. Plan był jasny - pokonać reprezentacji Japonii. Już w pierwszej partii uwidoczniła się przewaga biało-czerwonych, którzy gładko przeszli przez rywalizację w partii inaugurującej to spotkanie. w kolejnych setach było już więcej emocji, ale Polacy nie pozwolili sobie na narzucenie stylu gry rywali i szybko rozprawili się z reprezentantami Kraju Kwitnącej Wiśni, zapisując na swoim koncie kolejne cenne zwycięstwo.

Rywalizację otwiera atak Nowakowskiego ze środka siatki (0:1). Dobrze funkcjonuje polski blok i biało-czerwoni szybko budują sobie przewagę (0:3). Bardzo długą akcję kończy na korzyść Polaków Śliwka (0:4). Od razu o przerwę prosi szkoleniowiec japońskiego teamu. Podopieczni Vitala Heynena nie zwalniają tempa i skutecznie powiększają swoją przewagę (1:7). Pierwsza regulaminowa przerwa w tej partii to utrzymana przewaga na koncie Polaków (2:8). Po powrocie na plac gry z prawego skrzydła punktuje Nishida (3:8). Japończycy wykorzystują kontry i niwelują nieco różnice punktowe. Na wydarzenia boiskowe zmuszony jest zareagować szkoleniowiec polskiej ekipy (7:10). Nieco dłuższa wymiana kończy się szczęśliwie dla Bednorza, który przynosi kolejne oczko na konto Polaków. Ponownie swoich podopiecznych wzywa do siebie trener po przeciwnej stronie siatki (9:13). Na drugiej przerwie technicznej w tej partii biało-czerwoni odbudowują swoją przewagę z początku partii (10:16). Japończycy nie rezygnują z walki i próbują nawiązać wyrównaną rywalizację, ale ich wysiłki na niewiele się zdają (13:18). Dobrze spisuje się Schulz, który punktuje na prawym skrzydle (14:20). Polacy bardzo szybką stają przed szansą zakończenia tej partii na swoją korzyść (15:24). Partię wieńczy Schulz (16:25).

Pierwszy punkt w drugiej partii pada łupem Japończyków (1:0). Po polskiej stronie siatki punktuje Bednorz (1:1). Polacy znów zaczynają partię od zbudowania sobie przewagi (1:3). W polu zagrywki punktuje Schulz, nie dając żadnych szans japońskim przyjmującym (1:5). Od razu o przerwę prosi szkoleniowiec reprezentantów Kraju Kwitnącej Wiśni. Na pierwszej przerwie technicznej po polskiej stronie siatki są utrzymane cztery punkty przewagi po błędzie po stronie japońskiej (4:8). Ze środka drugiej linii punktuje Bednorz obsłużony przez Komendę (4:10). Po polskiej stronie siatki zaczynają pojawiać się błędy i przewaga biało-czerwonych zaczyna nieco topnieć (11:13). Od razu po wejściu na boisko ze środka siatki punktuje Bieniek (13:15). Druga regulaminowa przerwa w tej partii to dwa oczka przewagi po polskiej stronie siatki po ataku w wykonaniu Śliwki (14:16). Skuteczny blok japońskiej ekipy doprowadza do remisu (16:16). Kontrę wykorzystują Polacy i starają się odbudować utraconą przewagę (16:19). Przy stanie 19:21 swoich podopiecznych na krótką chwilę rozmowy wzywa do siebie Vital Heynen. Skuteczny blok po polskiej stronie siatki do podobnej reakcji zmusza szkoleniowca Japończyków (20:23). Pierwsza piłka setowa dla biało-czerwonych przychodzi wraz z błędem w japońskiej ekipie (21:24). Zgodnie z planem drugą partię wygrywają Polacy (21:25).

Trzecią partię lepiej otwierają Japończycy (2:0). Pierwszy punkt dla biało-czerwonych zdobywa Bednorz atakiem z lewego skrzydła (2:1). Nieco dłuższą wymianę wieńczy skuteczny blok w wykonaniu biało-czerwonych (5:5).Pierwsza przerwa techniczna to minimalna przewaga na koncie Polaków dzięki kolejnemu widowiskowemu blokowi (7:8). Japończycy dzielnie walczą o przedłużenie losów dzisiejszej rywalizacji (9:9). Błąd dotknięcia siatki po polskiej stronie nie pozwala na „ucieczkę” z wynikiem (12:12). Przy stanie 12:14 o czas prosi szkoleniowiec Japończyków. Druga regulaminowa przerwa w tej partii to trzy oczka przewagi na koncie biało-czerwonych (13:16). Blok rywali obija Szhulz, dokładając kolejne oczko na konto swojej ekipy (14:17). Powoli polski team zmierza do zwieńczenia dzisiejszej rywalizacji na swoją korzyść (16:20). Jeszcze w końcówce przerwę wykorzystuje Vital Heynen (18:21). Japończycy popisują się jeszcze widowiskowymi akcjami, ale w dalszym ciągu w lepszej sytuacji w tej partii są Polacy (19:22). Piłkę setową przynosi Polakom Śliwka (20:24). Spotkanie kończy się punktową zagrywką Bednorza (20:25).

Japonia - Polska 0:3 (16:25, 21:25, 20:25)

Składy zespołów:

Japonia: Fukuzawa, Asano, Yamauchi, Ri, Nishida, Fujii, Koga (L) oraz Otake, Satoshi (L), Takahashi, Sekita;

Polska: Nowakowski, Komenda, Schulz, Lemański, Śliwka, Bednorz, Zatorski (L) oraz Drzyzga, Konarski, Bieniek;