Najnowsze newsy

Siatkówka » Reprezentacje

Reprezentacje | 2018-06-03 16:44:57 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: FIVB

Liga Narodów: Japończycy wygrywają w tie-breaku

Fot.: FIVB

Azjatyckie porachunki rozpoczęły zmagania ostatniego dnia drugiego weekendu Ligi Narodów. Po dwóch stronach siatki stanęli zawodnicy Korei Południowej i Japonii. Już z góry można było podejrzewać, że wynik rozstrzygnie się w tie-breaku. Nie ma co ukrywać, że ani Koreańczycy, ani Japończycy nie należą do czołówki światowej siatkówki. Chociaż jeszcze kilkanaście lat temu Japończycy potrafili sprawić niespodzianki na boisku. W dzisiejszym starciu drużyna z kraju kwitnącej wiśni okazała się lepsza. Najwięcej punktów zdobył Sung-Min Moon (22). Wśród Japończyków najlepszym okazał się Tatsuya Fukuzawa (19). Na boisku nie zabrakło oczywiście libero Aluronu Virtu Warty Zawiercie, Taichiro Kogi.

Korea Południowa - Japonia 2:3 (29:27, 19:25, 25:16, 26:28, 12:15)

Składy drużyn:

Korea Południowa: Moon, Jeon, Jung, Kim, Lee, J.-H. KIm, Jeong (l) oraz Kwak (l), S.-S. Kwak, Park, Seo, Hwang, Na, Song

Japonia: Fukuzawa, Nishida, Ri, Yanagida, Yamauchi, Fujii, Tsuki (l) oraz Otake, Takahashi, Asano, Sekita, Koga (l), Takano, Fushimi

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane