Siatkówka » Reprezentacje

Reprezentacje | 2018-06-03 18:14:51 | Nadesłał: Katarzyna Cipcer | Źrodlo: inf. własna

Liga Narodów: Nie będzie piwa dla kibiców

Stało się. Polacy zanotowali dziś na swoim koncie pierwszą porażkę w ramach rozgrywek Ligi Narodów. Po pięciu zwycięstwach wszyscy wierzyli, że i szóste stanie się faktem. Sam Vital Heynen obiecał polskim kibicom piwo pod warunkiem, że Polacy wygrają dziś z Niemcami za trzy punkty. Ta sztuka się jednak biało-czerwonym nie udała i dziś musieli pogodzić się z porażką. Polacy przegrywali już 2:0, ale zdążyli jeszcze przedłużyć nieco to starcie. Nie udało się jednak doprowadzić do tie-breaka i w konsekwencji z trzech punktów cieszyli się nasi zachodni sąsiedzi.

Spotkanie skutecznym atakiem ze środka rozpoczyna Bieniek (1:0). Kontrę wykorzystuje Kubiak i Polacy dobrze otwierają dzisiejszą rywalizację (2:0). Niemiecka ekipa błyskawicznie wyrównuje stan rywalizacji (2:2). Znakomitym atakiem z prawego skrzydła popisuje się Hirsch (3:3). Niemcy powoli budują sobie przewagę (3:5). W roli atakującego melduje się Kamapa i w dalszym ciągu nieco lepsi są niemieccy siatkarze (6:7). Na pierwszej przerwie technicznej polska ekipa traci dwa oczka do rywali (6:8). Po powrocie na plac gry ciągle inicjatywę na parkiecie mają reprezentanci Niemiec (7:9). As serwisowy Kampy zmusza trenera Heynena do przywołania do siebie swoich podopiecznych (8:11). Atakiem ze środka drugiej linii popisuje się Fromm (10:12). Asy serwisowe niemieckiej ekipy znacznie powiększają różnice punktowe i ponownie do reakcji na wydarzenia boiskowe zmuszony zostaje szkoleniowiec polskiej ekipy (10:15). Druga regulaminowa przerwa w tej partii to cztery oczka przewagi na koncie reprezentacji Niemiec (12:16). Wznowienie gry to blok na Śliwce (12:17). Wreszcie punktuje Muzaj (14:18). Polakom nie pomagają ich błędy własne (16:22). Niemiecka ekipa pewnie zmierza do zakończenia tej partii na swoją korzyść (17:24). Partię wieńczy zepsuta zagrywka Kubiaka (18:25).

Niemiecka ekipa kontynuuje swoją dobrą passę z poprzedniej partii (1:2). Po bloku na Kubiaku o czas dla swoich podopiecznych błyskawicznie prosi Vital Heynen (1:3). Zasięg wykorzystuje Muzaj i punktuje z prawego skrzydła (2:3). Błędy po niemieckiej stronie pozwalają na wyrównanie stanu rywalizacji (6:6). Dobre zagrywki Nowakowskieg dają polskiej ekipie punkt przewagi (7:6). Pierwsza przerwa techniczna to minimalna przewaga po stronie Polaków (8:7). Po powrocie na plac gry znów niewielką przewagę mają Niemcy (9:10). Niemiecka ekipa stawia skuteczny blok, przez który nie może przebić się Kubiak (11:13). Kontrę wykorzystuje Reichert, a Polacy są bezradni w obronie (12:14). Na drugiej przerwie technicznie biało-czerwoni przegrywają różnicą trzech punktów (13:16). Polacy starają się za wszelką cenę zniwelować różnice punktowe (15:17). Znów blokiem zatrzymany zostaje Kubiak i kolejny set powoli ucieka Polakom, a o czas prosi Vital Heynen (16:20). Błąd popełniają Polacy i Niemcy są już bardzo blisko zwieńczenia kolejnej partii swoim zwycięstwem (17:22). Jeszcze w końcówce przerwę wykorzystuje Andrea Giani (19:22). Piłka setowa dla naszych zachodnich sąsiadów przychodzi wraz ze skutecznym zagraniem Kampy (20:24). Walkę w tej partii wieńczy Reichert (21:25).

Kontry nie wykorzystuje Kurek, a po drugiej stronie siatki znakomicie spisuje się Reichert i niemiecka ekipa ma już na swoim koncie dwa punkty przewagi (1:3). Zatrzymany blokiem zotaje Fromm i na tablicy wyników pojawia się remis po 4. Pierwsza przerwa techniczna to dwa punkty więcej na koncie biało-czerwonych po znakomitym bloku na Frommie (8:6). Po rękach polskich blokujących uderza Reichert (9:7). Coraz lepiej funkcjonuje polski blok i przerwę dla swoich podopiecznych wykorzystuje trener Giani (12:8). Biało-czerwoni wracają do gry, do której zdążyli nas przyzwyczaić i z lewego skrzydła punktuje Kwolek (13:8). Druga regulaminowa przerwa to utrzymana przewaga na koncie polskiej ekipy (16:11). Coraz częściej uruchamiani są polscy środkowi (18:13). Różnice punktowe zostają znacznie zniwelowane (18:16). Polacy coraz śmielej przybliżają się do przedłużenia dzisiejszej rywalizacji z ekipą Niemiec (21:18). Piłka setowa dla biało-czerwonych przychodzi wraz z błędem Reicherta w polu serwisowym (24:20). Partię wieńczy Kwolek widowiskowym atakiem z lewego skrzydła (25:21).

Na dobre zagranie Polaków szybko odpowiadają Niemcy (1:1). Obie ekipy toczą walkę punkt za punkt (4:4). Pierwsza regulaminowa przerwa w tej partii to dwa punkty przewagi na koncie biało-czerwonych po autwym ataku w wykonaniu Fromma (8:6). Po powrocie na plac gry polski team powiększa swoją przewagę (10:7). Przy stanie 13:10 o czas dla swoich podopiecznych prosi trener Giani. Po obu stronach siatki pojawiają się błędy w polu serwisowym (14:11). Przez blok nie przebija się Kurek i niemal nic nie pozostaje z wcześniej wypracowanej przewagi (14:13). Na drugiej regulaminowej przerwie w tej partii minimalna przewagę na swoim koncie mają Niemcy po bloku na Kubiaku (15:16). Widowiskowym blokiem popisuje się Bieniek, nie pozwalając rywalom na powiększenie dorobku punktowego (17:17). Kwolek nie daje się przedrzeć Hirschowi na drugą stronę boiska i o przerwę błyskawicznie prosi trener Giani (19:17). Niemiecka ekipa doprowadza do remisu i wszystko będzie ważyć się w końcówce tej partii (20:20). Obie ekipy zaciekle walczą punkt za punkt (22:22). Przy stanie 22:23 swoich podopiecznych przywołuje do siebie szkoleniowiec biało-czerwonych. Pierwsi w posiadaniu piłki na wagę zwycięstwa w tej partii są Polacy po kiwce Kubiaka (24:23). Znakomicie spisuje się Kubiak w mocnej wymianie ciosów (26:25). Po bloku na Kwolku piłkę meczową mają Niemcy (26:27). Spotkanie wieńczy punktowa zagrywka Kampy (26:28).

Polska – Niemcy 1:3 (18:25, 21:25, 25:21, 26:28)

Składy zespołów:

Polska: Kubiak, Śliwka, Nowakowski, Bieniek, Muzaj, Łomacz, Żurek (L) oraz Kurek, Drzyzga, Szalpuk, Zatorski (L), Kwolek, Kochanowski, Konarski;

Niemcy: Fromm, Krick, Reichert, Böhme, Kampa, Hirsch, Zenger (L) oraz Schott, Sossenheimer, Zimmermann;