Siatkówka » Reprezentacje

Reprezentacje | 2018-06-01 17:28:03 | Nadesłał: Katarzyna Cipcer | Źrodlo: inf. własna

Liga Narodów: Biało-czerwoni ciągle w gazie!

Kolejne spotkanie i kolejne zwycięstwo. Team prowadzony przez Vitala Heynena nie zwalnia tempa i dzielnie kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa w ramach rozgrywek Ligi Narodów. Dziś po przeciwnej stronie siatki stanęła reprezentacja Francji, która zawsze jest niewygodnym rywalem. Trójkolorowi jednak nie potrafili przeciwstawić się sile dobrze dysponowanych Michała Kubiaka i polskich środkowych, wśród których spustoszenie w polu serwisowym siał Bieniek. Dobra postawa Polaków sprawiła, że w dalszym ciągu pozostają niepokonani.

Polacy od początku tej partii przystępują do mocnej walki i budują sobie niewielką przewagę (4:2). Francuzi robią co mogą by wyrównać stan rywalizacji. Pierwsza przerwa techniczna w tej partii to dwa punkty przewagi po polskiej stronie siatki dzięki zagraniu w wykonaniu Kubiaka (8:6). Po powrocie na plac gry Trójkolorowi szybko doprowadzają do remisu (9:9). Polski team nie daje się jednak rozkręcić rywalom i powiększa swój dorobek punktowy (12:10). W kontrze świetnie spisuje się Kurek, po czym błąd popełniają Francuzi i druga regulaminowa przerwa to cztery oczka więcej na koncie biało-czerwonych (16:12). Wznowienie gry Po bloku teamu Les Bleus atakuje ze środka Kochanowski po czym błyskawicznie o przerwę dla swoich podopiecznych zmuszony jest poprosić trener Tillie (18:12). Dobrą serię Polaków psuje błąd Bieńka w polu serwisowym (19:13). Wysoką skuteczność utrzymuje Kubiak i Polacy są już bardzo blisko zapisania tej partii na swoją korzyść (21:15). Na wydarzenia boiskowe ponownie zmuszony jest zareagować szkoleniowiec gości z Francji (22:15). Pierwsza piłka setowa dla biało-czerwonych przychodzi wraz z zepsutą zagrywką w wykonaniu Boyer (24:17). Zmagania w tej partii wieńczy Kubiak atakiem ze środka drugiej linii (25:19).

Drugą partię skutecznie rozpoczyna Boyer (0:1). Pierwszy punkt dla biało-czerwonych zdobywa Kochanowski atakiem ze środka siatki (1:2). Francuzi bardzo szybko budują sobie kilka punktów przewagi (1:4). Wreszcie biało-czerwoni ustawiają skuteczny blok na lewym skrzydle (2:4). Bardzo dobrze w tej partii radzą sobie Trójkolorowi, ale polski team nie zamierza ułatwiać im zadania (4:7). Pierwsza przerwa techniczna więcej wytchnienia daje Francuzom, którzy prowadzą różnicą czterech oczek (4:8). Przy stanie 4:10 o czas dla swojej ekipy zmuszony jest poprosić Vital Heynen. Dobrze spisuje się dziś Kochanowski, zapisując na swoim koncie kolejne oczko (7:11). Długą wymianę znakomicie wieńczy Kurek (10:14). Druga regulaminowa przerwa w tej partii to utrzymanie przewagi po francuskiej stronie siatki (12:16). Na prawym ataku punktuje Konarski. Dobrze w polu serwisowym spisuje się Bieniek niwelując znacznie różnice punktowe (16:17). Szybko o czas prosi trener Tillie. Nie myli się Bieniek i Polacy wychodzą na prowadzenie (18:17). Biało-czerwoni kontynuują swój marsz po zwycięstwo w kolejnej partii (20:17). Znakomity blok Polaków! Bez szans są w tej fazie seta Francuzi (21:17). Seria błędów francuskiej ekipy daje Polakom piłkę setową (24:19). Set kończy się po błędzie Boyer w polu serwisowym (25:20).

Polacy idą za ciosem i skutecznie rozpoczynają rywalizację w partii numer trzy (2:1). Bardzo dobrze spisuje się dziś Kochanowski, którego ataki pozwalają na utrzymanie przewagi (4:2). Dobry atak Patry zniwelowany zostaje jego zepsutą zagrywką. Francuzi błyskawicznie doprowadzają do remisu (6:6). Biało-czerwoni ustawiają skuteczny blok i na pierwszej przerwie technicznej prowadzą różnicą dwóch punktów (8:6). Niezawodny jest dziś Michał Kubiak, który tym razem nie myli się na lewym skrzydle (9:7). Przez blok nie przebija się Kurek i na tablicy wyników pojawia się remis (9:9). Obie ekipy walczą o każdy punkt (12:11). Druga regulaminowa przerwa w tej partii to trzy oczka przewagi po polskiej stronie siatki po ataku Bieńka ze środka siatki (16:13). Środkowi stanowią dziś o sile polskiej ekipy (17:15). W najważniejszej fazie seta autorem znakomitego zagrania staje się Szalpuk powracający na boisko po dłuższym pobycie w kwadracie dla rezerwowych (21:18). O czas w tej sytuacji prosi trener Tillie. Chyba już nic nie zatrzyma dziś biało-czerwonych, którzy kroczą po swoje kolejne zwycięstwo w ramach rozgrywek Ligi Narodów (22:19). Losy całego spotkania próbują jeszcze odwrócić Francuzi i znacznie niwelują różnice punktowe (22:21). Piłkę meczową dla Polaków przynosi Szalpuk (24:22). Całe spotkanie kończy się po bloku na Patry (25:22).

Polska – Francja 3:0 (25:19, 25:20, 25:22)

Składy zespołów:

Polska: Kubiak, Kurek, Kochanowski, Łomacz, Szalpuk, Bieniek, Zatorski (L) oraz Konarski, Drzyzga, Śliwka;

Francja: Le Goff, Le Roux, Brizzard, Lynnell, Tillie, Boyer, Mouriel (L) oraz Corre, Patry, Chinenyeze, Rossard;