Najnowsze newsy

Siatkówka » Reprezentacje

Reprezentacje | 2018-02-11 10:33:35 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: plusliga.pl

Kanada uczestnikiem XVI Memoriału Huberta Jerzego Wagnera

Fot.: FIVB

Historyczne wydarzenie związane z Memoriałem Huberta Jerzego Wagnera: pierwszy raz rok po roku wszyscy uczestnicy turnieju są z czołowej dziesiątki światowego rankingu FIVB! Po rozmowach i zgłoszeniach od wielu federacji z całego świata, do reprezentacji Polski, Francji i Rosji dołączyła... Kanada. To sytuacja bez precedensu w 15-letniej historii imprezy.

Będzie to zatem przedsmak Mistrzostw Świata w Bułgarii i we Włoszech, gdzie wszystkie cztery drużyny są głodne walki o medale oraz wielki rewanż za XV Memoriał, w którym triumfowała Polska, przed Francją, Rosją i Kanadą.

Turniej odbędzie się w dniach: 24-26 sierpnia 2018 r.

Reprezentacja Kanady to – pod opieką Stephane’a Antigi – czarny koń ostatniego sezonu reprezentacyjnego. W zeszłorocznej edycji Ligi Światowej ekipa spod znaku klonowego liścia sensacyjnie zdobyła brązowe medale.

Kanadyjski zespół ma w Polsce wielu sympatyków za sprawą grających w PlusLidze reprezentantów tego kraju, tj. Sharone Vernon-Evans (ONICO Warszawa), Justin Duff (Espadon Szczecin), Blake Scheerhoorn (Indykpol AZS Olsztyn), Jason De Rocco (Jastrzębski Węgiel), Tyler Sanders i Bradley Gunter (Trefl Gdańsk). Warto również zauważyć kanadyjskiego trenera MKS-u Będzin - Stelio DeRocco.

Selekcjoner Kanadyjczyków – Stephane Antiga – zapewne znów będzie chciał sprawić sensację na Mistrzostwach Świata. Ostatnio wywalczył złote medale z reprezentacją Polski, teraz – marzy mu się sukces z Kanadą. Wysoką popularność nad Wisłą pozwala mu utrzymać znakomita praca wykonywana w rewelacji tego sezonu PlusLigi – zespole ONICO Warszawa.

Dla Kanadyjczyków będzie to trzeci występ w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. Oprócz zeszłorocznej edycji, występowali również w 2006 roku (IV Memoriał), kiedy to impreza rozgrywana była w Olsztynie, Iławie i Ostródzie. Kanada zajęła wtedy trzecie miejsce.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane