Najnowsze newsy

Siatkówka » Reprezentacje

Reprezentacje | 2018-02-10 10:51:20 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: plusliga.pl / FIVB

Finał Siatkarskiej Ligi Narodów na stadionie w Lille

Fot.: FIVB

Finałowy turniej Siatkarskiej Ligi Narodów rozegrany zostanie na stadionie piłkarskim Stade Pierre Mauroy w Lille od 4 do 8 lipca 2018 roku. Na przepiękny, ultranowoczesnym stadionie na co dzień swoje mecze rozgrywa piłkarska drużyna grająca w Ligue 1, OSC Lille. W tym obiekcie sportowym odbyło się też wiele imprez w innych dyscyplinach sportu, m.in. w koszykówce, tenisie, piłce ręcznej i rugby.

Siatkarska Liga Narodów to wspólny projekt FIVB, IMG i 21 federacji krajowych - zaprezentuje siatkówkę w bezprecedensowy sposób, bazując na innowacyjnych rozwiązaniach prezentacji sportu podczas Igrzysk Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro. Zarówno w lidze mężczyzn i kobiet 12 zespołów stałych i 4 zespoły pretendujące będą walczyły ze sobą, aby zostać mistrzem Siatkarskiej Ligi Narodów, mecze będą rozgrywane w formacie każdy z każdym. W sumie w czasie sezonu tych rozgrywek rozegranych zostanie 130 spotkać, a każdy zespół zagra minimum 15 meczów. Każdy kraj stały będzie gościł przynajmniej jedną grupę, przybliżając akcję fanom na całym świecie. Przekraczając granice technologii, innowacji i transmisji cyfrowej, widzowie w domach zobaczą zmagania sportowców światowej klasy z nowej i zróżnicowanej perspektywy.

- Stadion Stade Pierre Mauroy doskonale odzwierciedla naszą wizję Ligi Narodów. To ultranowoczesny, wielofunkcyjny obiekt, który zapewni kibicom niespotykanych wrażeń, niezależnie od tego czy będą oglądać zmagania na żywo, czy przed telewizorem w domu. FIVB chce być w czołówce jeśli chodzi o rozrywkę i czerpanie przyjemności ze sportu, dlatego jesteśmy przekonani, że stadion w Lille jest idealnym miejsce do osiągnięcia tego celu – powiedział Ary Graca,Prezydent Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB).

Z kolei Laurent Tillie dodał: - Czekam z niecierpliwością na finały. Wybór Francji na gospodarza tej imprezy to uznanie pracy wykonanej przez zawodników i trenerów i gwarancja, że będziemy grać przed własnymi kibicami, po raz pierwszy w tego rodzaju turnieju. W zeszłym roku, po raz pierwszy, mieliśmy okazję sprawdzić, jak to jest grać na stadionie piłkarskim w siatkówkę, podczas finałów Ligi Światowej w Brazylii. Teraz będziemy mieli tę okazję zagrać na własnym stadionie, pełnym naszych fanów. Dołożymy wszelkich starań, aby zapewnić kibicom, jak najlepsze wrażenia i sportowo osiągnąć jak najlepsze wyniki.

W rozgrywkach mężczyzn, Brazylia, Włochy, Stany Zjednoczone, Chiny, Serbia, Francja, Argentyna, Iran, Polska, Niemcy, Japonia oraz Rosja będą zespołami stałymi, a Australia, Korea Południowa, Kanada i Bułgaria są czteroma wybranymi zespołami pretendującymi.

Celem Siatkarskiej Ligi Narodów jest podniesienie poziomu sportowych akcji dla fanów i zapewnienie światowej klasy platformy do rywalizacji i rozwoju dla zawodników. Stworzenie rozgrywek o tej samej nazwie dla mężczyzn i kobiet promuje równouprawnienie w siatkówce, a jednocześnie czyni rozgrywki łatwiejszymi i bardziej zachęcającymi do śledzenia.

Oprócz Siatkarskiej Ligi Narodów będzie również drugorzędna Liga Pretendentów [Challenger League] umożliwiając awanse i spadki, co zagwarantuje, że siatkówka pozostanie najbardziej konkurencyjnym i atrakcyjnym sportem na świecie.

Terminarz spotkań Siatkarskiej Ligi Narodów 2018:
Tydzień I 25-27 maja 2018
Rouen (Francja) : Francja, Iran, Japonia, Autsralia
Ningbo (Chiny): Chiny, USA, Argnetyna, Bułgaria
Kraków (Polska): Polska, Rosja, Kanada, Korea
Belgrad, Nowy Sad, Kraljevo (Serbia): Serbia, Niemcy, Brazylia, Włochy

Tydzień II 1-3 czerwca 2018
Sofia (Bułgaria): Bułgaria, Rosja, Serbia, Australia
Sao Paulo/Rio de Janeiro/Brasilia/Parana: Japonia, USA, Brazylia, Korea
San Juan/Cordoba: Argentyna, Kanada, Iran, Włochy
Katowice/Łódź: Polska, Chiny, Niemcy, Francja

Tydzień III 8-10 czerwca 2018
Ottawa (Kanada): Kanada, USA, Australia, Niemcy
Osaka (Japonia): Japonia, Polska, Bułgaria, Włochy
Jarosławl (Rosja): Rosja, Chiny, Brazylia, Iran
Francja: Francja, Argentyna, Serbia, Korea

Tydzień IV 15-17 czerwca 2018
Seul (Korea): Korea, Chiny, Włochy, Australia
Ludwigsburg (Niemcy): Niemcy, Argentyna, Rosja, Japonia
Chicago (USA): USA, Polska, Serbia, Iran
Warna (Bułgaria): Bułgaria, Kanada, Brazylia, Francja

Tydzień V 22-24 czerwca 2018
Sydney (Australia): Australia, Argentyna, Brazylia, Polska
Jiangmen (Chiny): Chiny, Kanada, Serbia, Japonia
Teheran (Iran): Iran, Bułgaria, Niemcy, Korea
Modena (Włochy): Włochy, Francja, Rosja, USA

Turniej finałowy 4-8 lipca Lille (Francja)

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane