Najnowsze newsy

Siatkówka » Reprezentacje

Reprezentacje | 2018-02-07 17:20:39 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: pzps.pl

Vital Heynen: nie widzę problemów, tylko możliwości

Fot.: FIVB

- Zaczynam pracę w szczególnym projekcie, a celem jest zdobycie medalu w igrzyskach olimpijskich w Tokio – tymi słowami Vital Heynen rozpoczął konferencję prasową. Zanim jednak usiadł za stołem prezydialnym przywitał się ze wszystkimi dziennikarzami co jest bardzo rzadkie na tego typu spotkaniach.

49-letni Belg został dziś wybrany przez Zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej na stanowisko trenera męskiej Reprezentacji Polski. W ostatniej fazie pokonał on Piotra Gruszkę i Andrzeja Kowala. Kontrakt został podpisany do igrzysk olimpijskich w Tokio. Na konfrencji prasowej odebrał od Prezesa PZPS Jacka Kasprzyka reprezentacyjną koszulkę, a od przedstawiciela firmy LeaseTake.pl kluczyki do służbowego auta.

- Proces wyboru trenera trwał dość długo. Dlaczego? Chcieliśmy zdiagnozować wyniki reprezentacji po mistrzostwach świata w 2014 roku i dać nową jakość polskiej siatkówce. Wierzymy, że pod wodzą Vitala Heynena otrzyma ona nową, lepszą jakość i więcej kibiców będzie obecnych na meczach drużyny narodowej. My ze swojej strony gwarantujemy, że zapewnimy kadrze jak najlepsze warunki pracy – powiedział Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Jacek Kasprzyk.

Jacek Kasprzyk dodał, że:- Vital Heynen przedstawił około 60-stronicową pracę, w której dokonał szczegółowej analizy poszczególnych zawodników i zwrócił uwagę nie tylko sprawy techniczne, ale również mentalne, jego zdaniem bardzo ważne przy budowie reprezentacji.

Prezes PZPS podkreślił, że w procesie wyboru trenera reprezentacji wzięło udział wielu polskich trenerów. – Nadesłali oni ciekawe prace, mieli interesujące spojrzenia na naszą dyscyplinę sportu. Serdecznie im za to dziękuję – powiedział Jacek Kasprzyk.

Odpowiadając na pytania dziennikarzy Vital Heynen mówił m.in.

O Siatkarskiej Lidze Narodów 2018:
-W ciągu pięciu weekendów rozegramy piętnaście meczów. Pokażcie mi trenera, który każe grać we wszystkich swoim najlepszym zawodnikom. Czeka nas sporo długich przelotów. W siatkówce zbyt wiele wymaga się od graczy. Będziemy chcieli wygrywać, mając na pokładzie młodych zawodników.

O Mistrzostwach Świata 2018:
- Naszym celem jest zajęcie miejsca w czołowej „szóstce”. Byłby to dobry rezultat. Gdy już jednak przystąpimy do gry, to będziemy chcieli wygrywać każde spotkanie. Ale stawiając zadania trzeba być realistą.

Duży potencjał w Polsce:
- Nie widzę problemów, tylko możliwości. Ostatnio oglądałem Puchar Polski we Wrocławiu. Bardzo mi się podobała gra Trefla Gdańsk. Polska ma duży potencjał. Jest pokolenie mistrzów świata juniorów. Są też gracze doświadczeni. Patrzę na życie pozytywnie i będę też prosić o to zawodników.

Codziennie być trochę lepszym:
- Żyję siatkówką przez cały rok. Tylko w urodziny żony nie myślę o tym sporcie. Staram się codziennie być choć trochę lepszym. Jeżeli każdego dnia poprawię się o jeden procent, to za sto dni będę lepszy o całe sto.

O łączeniu pracy w klubie i z reprezentacją:
- Nie widzę z tym problemów. Trenerzy trzech ostatnich zwycięzców turniejów olimpijskich siatkarzy pracowali w dwóch miejscach i doskonale z tym radzili.

O Wilfredo Leonie:
-Jest to miły gość i dobrze gra w siatkówkę. Jeżeli znacie więcej takich, to dajcie mi znać.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane