Najnowsze newsy

Siatkówka » Reprezentacje

Reprezentacje | 2018-01-12 08:21:18 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: plusliga.pl

Francja kolejnym uczestnikiem XVI Memoriału Huberta Jerzego Wagnera

Fot.: FIVB

Złote medale w Lidze Światowej, mistrzostwo Europy w 2015 roku i czwarte miejsce w mistrzostwach świata rok wcześniej – to tylko niektóre osiągnięcia w ostatnim czasie reprezentacji Francji, która została kolejnym uczestnikiem XVI Memoriału Huberta Jerzego Wagnera (24-26.08.2016 r).

Po reprezentacjach Polski i Rosji, udział w turnieju potwierdziła reprezentacja Francji, dla której będzie to trzeci występ w Memoriale. Podopieczni trenera Laurenta Tillie rywalizowali w 2015 roku w Toruniu (III miejsce) i pół roku temu w Krakowie (II miejsce). Kibice liczą, że w składzie Les Bleus zobaczymy uznawanego za jednego z najlepszych i jednocześnie najbardziej ekscentrycznych siatkarzy na świecie – Earvina N’Gapetha.

Obecność Francuzów w XVI Memoriale Huberta Jerzego Wagnera, to dowód na to, że impreza cały czas cieszy się dużym prestiżem wśród reprezentacji na całym świecie. Z drugiej strony – to również gwarancja najwyższego poziomu sportowego turnieju, który odbędzie się w dniach 24-26 sierpnia tego roku. Wszak Trójkolorowi dołączyli do Polaków i Rosjan, a to jeszcze nie wszystko, ponieważ czwarty uczestnik także będzie zespołem ze ścisłej światowej czołówki – zaznacza Jerzy Mróz, pomysłodawca i organizator Memoriału Huberta Jerzego Wagnera.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane