Najnowsze newsy

Siatkówka » Reprezentacje

Reprezentacje | 2018-01-04 09:21:35 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: plusliga.pl

David Smith siatkarzem roku 2017 w USA

Fot.: Kamil Krawczyk

David Smith, reprezenant Stanów Zjednoczonych, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro i aktualny środkowy Aluronu Virtu Warta Zawiercie został wybrany najlepszym siatkarzem 2017 roku w USA.

Środkowy ma za sobą bardzo dobry sezon reprezentacyjny. Amerykanie wywalczyli bowiem czwarte miejsce w tegorocznej edycji Ligi Światowej, czwarte miejsce w Pucharze Wielkich Mistrzów, pierwsze miejsce podczas mistrzostw strefy NORCECA, a także wywalczyli awans na mistrzostwa świata 2018.

- Musiałem nauczyć się nowej roli w reprezentacji. Przez większość swojej reprezentacyjnej kariery moim głównym zadaniem było wniesienie na boisko potężnej dawki energii, gdy wchodziłem na zmianę w trakcie spotkania - powiedział David Smith.

I dodał: - Tego lata zacząłem większość meczów, więc skupiłem się bardziej na utrzymaniu stałego poziomu koncentracji i energii przez cały odcinek meczu, weekendy i turnieje.

Środkowy, którego dobrze znamy z plusligowych parkietów nie ukrywa, że nie może doczekać się już nowej edycji Siatkarskiej Ligi Narodów (dawnej Ligi Światowej) oraz startu na mistrzostwach świata 2018. Ponadto chciałby wziąć udział w jeszcze jednych Igrzyskach Olimpijskich, które w 2020 roku odbędą się w Tokio.

- Zawsze patrzyłem na moją reprezentacyjną karierę jak na drogę zwieńczoną grą na igrzyskach. Nawet jeśli nie pojadę do Tokio w 2020 roku, to nie ma innej drogi, po której chciałbym kroczyć i innej grupy zawodników, z którymi chciałbym grać - zakończył Smith.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane