Najnowsze newsy

Siatkówka » Reprezentacje

Reprezentacje | 2017-12-23 09:57:07 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: norceca.net / inf. własna

NORCECA zmienia format kwalifikacji do Igrzysk Panamerykańskich 2019

Fot.: FIVB

Konfederacja siatkówki Północnej, Środkowej Ameryki i Karaibów (NORCECA) zmienił format kwalifikacji do Igrzysk Panamerykańskich 2019 w Limie, Peru.

Jak poinformowała NORCECA na swojej stronie internetowej, Puchar Panamerykański 2018 odbędzie się jako kwalifikacje do Igrzysk Panamerykańskich 2019, które odbędą się w Limie (Peru). Osiem drużyn, podzielonych ze względu na płeć, weźmie udział w pucharze. Pięć najwyżej sklasyfikowanych na koniec turnieju zespołów zapewni sobie automatyczny awans do igrzysk.

Puchar Panamerykański 2018 kobiet odbędzie się w lipcu 2018, zaś mężczyzn – w sierpniu 2018 roku.
Peru, jako organizator, ma zapewniony awans do obu turniejów. Pozostałe dwa zespoły, jeden z konfederacji NORCECA i jeden z Ameryki Południowej, zostaną wyłonione z kwalifikacji, w których udział wezmą cztery ekipy.

Igrzyska Panamerykańskie są ważną imprezą sportową w Ameryce Północnej, Ameryce Środkowej, Karaibach i Ameryce Południowej. Turniej obejmuje sporty letnie, w których sportowcy uczestniczą, biorąc udział w różnych turniejach. Zawody odbywają się co cztery lata, w roku poprzedzającym Igrzyska Olimpijskie.

Tytułu Mistrza Igrzysk Panamerykańskich bronić będą Argentyńczycy (turniej mężczyzn) i Amerykanki (turniej kobiet). Zespoły tryumfowały w Toronto, Kanadzie, w 2015 roku.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane