Najnowsze newsy

Siatkówka » Reprezentacje

Reprezentacje | 2017-09-25 17:23:18 | Nadesłał: Danka Albrecht | Źrodlo: plusliga.pl

Arthur Szwarc: naszym celem jest awans na MŚ

Fot.: FIVB

Kanada od jutra będzie walczyła podczas 25. Mistrzostw Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów (NORCEA) o kwalifikacje na przyszłoroczne mistrzostwa świata, które zostaną rozegrane w Bułgarii i we Włoszech. Kanadyjczyków, brązowych medalistów Ligi Światowej poprowadzi Stephane Antiga. - To bardzo dobry i wymagający trener. Uważam, że takiego szkoleniowca właśnie potrzebowaliśmy. Jest cały czas z zespołem i przeżywa mecz razem z nami. Udziela nam mnóstwo wskazówek. Żaden z zawodników nie czuje się pominięty – mówi Arthur Szwarc, środkowy Kanady, który nie ukrywa, że w przyszłości chciałby zagrać w Polsce.

PLUSLIGA.PL: Jednym z turniejów sprawdzających waszą formę przed turniejem kwalifikacyjnym do przyszłorocznych mistrzostw świata był udział w XV Memoriale Huberta Jerzego Wagnera w Krakowie. W ostatnim meczu pokonaliście Francję 3:0 i chyba mieliście wiele powodów do zadowolenia?

ARTHUR SZWARC:
To prawda. Muszę przyznać, że to fajne uczucie pokonać Francję. Ostatni raz mieliśmy okazję grać przeciwko nim podczas Final Six Ligi Światowej i niestety przegraliśmy. Takie zwycięstwo jak to podczas memoriału buduje naszą pewność siebie, a w kontekście kwalifikacji do mistrzostw świata to niezwykle ważne.

Wspomniał pan o Final Six Ligi Światowej. Nie mogę więc nie zapytać, jak ważny i cenny jest dla was brązowy medal, który wywalczyliście w Brazylii?

ARTHUR SZWARC:
Ten medal jest bardzo cenny. Trudno opisać słowami, co wtedy czuliśmy. Myślę, że sami nie do końca wierzyliśmy, że możemy tak daleko zajść w tych rozgrywkach i jeszcze zdobyć medal. Przystępując do rozgrywek Ligi Światowej, nastawialiśmy się raczej na dwa czy trzy wygrane mecze. Nie mieliśmy absolutnie nic do stracenia. Szło nam bardzo dobrze w trakcie tamtego turnieju. Dobrze wypełnialiśmy założenia, co przekładało się na wygrane spotkania. Z meczu na mecz rosła nasza pewność siebie i wiedzieliśmy, że jeśli tylko będziemy chcieli, to wygramy każde kolejne spotkanie, co z resztą nam się udawało.

Krótko mówiąc trener Stephane Antiga, który jest świetnie znany i lubiany w Polsce ma do waszej drużyny bardzo dobrą rękę.

ARTHUR SZWARC:
To prawda. Trener Stephane Antiga to bardzo dobry i wymagający trener. Chyba trochę zmienił się ze względu na kulturę Kanady. Jest poważny i stateczny. Uważam, że takiego szkoleniowca właśnie potrzebowaliśmy. Myślę, że wcześniej byliśmy trochę leniwi, a teraz wszystko świetnie funkcjonuje. To trochę taka mocna, europejska ręka, której potrzebowaliśmy. Współpraca układa nam się bardzo dobrze. Stephane zmienił także trochę dotychczasowy program treningowy, wprowadził kilka nowych elementów, które z początku stanowiły dla nas pewne trudności, ale z czasem wszystko układało się coraz lepiej. Co ważne, trener cały czas jest z zespołem i przeżywa mecz razem z nami. Udziela nam mnóstwo wskazówek. Żaden z zawodników nie czuje się pominięty.


*więcej na plusliga.pl
**rozmawiała Katarzyna Porębska, plusliga.pl

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane