Najnowsze newsy

Siatkówka » Reprezentacje

Reprezentacje | 2017-09-12 12:01:08 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: plusliga.pl

Rozpoczął się Puchar Wielkich Mistrzów

Fot.: FIVB

W Japonii rozpoczął się Puchar Wielkich Mistrzów z udziałem sześciu drużyn. Obok gospodarzy w turnieju występuje reprezentacja Brazylii, Francji, Iranu, Stanów Zjednoczonych oraz Włoch. We francuskim zespole gra, aż pięciu zawodników znanych z parkietów PlusLigi, a w amerykańskim czterech.

Puchar Wielkich Mistrzów rozpoczął się 12 września i potrwa do 17 września. Gospodarzem meczów są dwa miasta Nagoja i Osaka. Ten turniej siatkarski rozgrywany jest przez męskie reprezentacje narodowe od 1993 roku. Puchar organizowany jest co cztery lata w Japonii, rok po letnich igrzyskach olimpijskich.

Sześć drużyn Brazylia, Francja, Iran, Japonia, Stany Zjednoczone i Włochy rozegrają pięć spotkań. O zwycięstwie w turnieju zadecyduje w pierwszej kolejności liczba zwycięstw. Warto dodać, że jest to jedyny turniej organizowany przez Światową Federację Siatkówki (FIVB), który nie daje punktów w rankingu FIVB.

W 2013 roku pierwsze miejsce wywalczyła reprezentacja Brazylii. Drugie i trzecie miejsce zajęła odpowiednio Rosja i Włochy. Reprezentacja Polski tylko raz wzięła udział w tym turnieju. W 2009 roku zajęła czwarte miejsce.

Do tej pory najwięcej medali zdobyli Brazylijczycy, bo aż sześć – 4 złote i 2 srebrne. Na drugim miejscu jest Kuba 4 medale – 1 złoty, 1 srebrny i 2 brązowe. Trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej należy do Włoch 3 medale – 1 złoty i 2 brązowe.

Jeden srebrny medal wywalczyła natomiast reprezentacja Holandii, Rosji i Stanów Zjednoczonych. Z kolei po 1 brązowym krążku Japonia i Jugosławia.

W turnieju biorą udział zawodnicy związani z PlusLigą. Najwięcej, bo aż pięciu reprezentuje barwy Francji - Benjamin Toniutti, Kevin Tillie, Julien Lyneel, Thibault Rossard oraz nowy rozgrywający ONICO Warszawa - Antoine Brizard.

W meczu otwarcia Pucharu Wielkich Mistrzów Francuzi przegrali w trzech partiach z Brazylią. - Jestem zawiedziony, że przegraliśmy. Myślę, że nadal jesteśmy w szoku po porażce na mistrzostwach Europy. Teraz brakuje nam pewności siebie, co prowadzi do prostych błędów. W tym meczu były jednak pozytywne elementy. Mam nadzieję, że w kolejnych spotkaniach zagramy lepiej - powiedział Benjamon Toniutti, kapitan Trójkolorowych.

Z kolei w drużynie USA czterech zawodników zna polską ligę - Thomas Jeaschke, Carson Clark, David Smith oraz Dustin Watten. Dwaj ostatni w najbliższym sezonie również będą grać w PlusLidze, odpowiednio w szeregach Aluron Virtu Warty Zawiercie oraz Cerradu Czarnych Radom.

Natomiast w drużynie Iranu występuje nowy zawodnik PGE Skry Bełchatów - Milad Ebadipour. Przyjmujący rozegrał całe spotkanie i zdobył aż 20 punktów. Jego zespół w bardzo zaciętym meczu pokonał Włochów 3:2.

W ostatnim meczu dnia Japonia zmierzy się z USA.

Wyniki i harmonogram Pucharu Wielkich Mistrzów:
12 września, wtorek (Nagoja)
Francja – Brazylia 0:3 (25:27, 25:27, 22:25)
Włochy – Iran 2:3 (19:25, 25:23, 26:28, 31:29, 11:15)
godz. 12.15 Japonia – USA

13 września, środa (Nagoja)
godz. 5.40 Brazylia – Włochy
godz. 8.40 USA – Iran
godz. 12.15 Japonia – Francja

15 września, czwartek (Osaka)
godz. 5.40 Iran – Brazylia
godz. 8.40 Francja – USA
godz. 12.15 Włochy – Japonia


16 września, piątek (Osaka)
godz. 5.40 USA – Brazylia
godz. 8.40 Francja – Włochy
godz. 12.15 Japonia – Iran

17 września, sobota (Osaka)
godz. 4.40 Włochy – USA
godz. 7.40 Iran – Francja
godz. 11.15 Brazylia – Japonia

Więcej informacji o Pucharze Wielkich Mistrzów: http://grandchampionscup.2017.men.fivb.com/en

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane