Najnowsze newsy

Siatkówka » Reprezentacje

Reprezentacje | 2017-08-12 23:03:21 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: plusliga.pl

Bartosz Kurek: O zwycięstwie nad Kanadą zdecydowały końcówki setów

Fot.: Anna Jabłczyk

W ostatnim meczu XV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera reprezentacja Polski zmierzy się z drużyną Rosji. Podopieczni Siergieja Szliapnikowa, podobnie jak biało-czerwoni, wygrali dotychczas jedno spotkanie – Wynik jest sprawą drugorzędną, a naszym priorytetem jest przygotowanie się do Mistrzostw Europy – przyznaje Bartosz Kurek, przyjmujący reprezentacji Polski.

Choć wynik na to nie wskazuje, przeprawa Polaków z Kanadyjczykami, wymagała od gospodarzy nie lada wysiłku. Dwie partie grane na przewagi dokładnie sprawdziły nerwy kibiców i chłodną głowę polskich siatkarzy. - Myślę, że o zwycięstwie nad Kanadą zdecydowały końcówki setów rozstrzygane na naszą korzyść. Może nie kontrolowaliśmy spotkania od początku do końca, ale w najważniejszych momentach potrafiliśmy zachować zimną głowę – ocenił Bartosz Kurek, przyjmujący reprezentacji Polski.

Na zakończenie turnieju podopieczni Ferdinando De Giorgiego zmierzą się z Rosją – uczestnikiem LOTTO EUROVOLLEY Polska 2017.

- Przed nami mecz z Rosją, ale wiemy że wynik jest sprawą drugorzędną, a naszym priorytetem jest przygotowanie się do Mistrzostw Europy. Mam jednak nadzieję, że zagramy dobre spotkanie i zrobimy postęp w grze – zakończył nowy gracz Ziraatu Bankasi Ankary.

Po dwóch dniach XV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera najbliżej końcowego zwycięstwa jest Francja (2 wygrane). Polska i Rosja zanotowały po jednym zwycięstwie nad Kanadyjczykami. Trzy zespołu mają jednak po tyle samo punktów (4 punkty). Na ostatnim miejscu plasuje się drużyna Klonowego Liścia (bez wygranej w turnieju).

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane