Siatkówka » Reprezentacje

Reprezentacje | 2017-08-11 20:36:01 | Nadesłał: Danka Albrecht | Źrodlo: inf.własna

MHJW: Rosjanie pokonują Kanadę

Na otwarcie tegorocznego Memoriału Huberta Jerzego Wagnera naprzeciw siebie stanęły reprezentacje Kanady i Rosji. Po czterosetowej walce lepsi okazali się Rosjanie. Siatkarze Sbornej musieli jednak się namęczyć, aby zapisać na swoim koncie zwycięstwo. W trzech pierwszych partiach o ostatecznym rezultacie decydowała postawa w końcówce, gdzie zespoły dzieliły jeden, dwa punkty. W ostatniej odsłonie spotkania początkowo gra była wyrównana, jednak z czasem zawodnicy spod znaku Klonowego Liścia zostali zdominowani przez rywali.

Początek spotkania to wyrównana gra obu zespołów (3:3). Kanadyjczycy ustawiają szczelny blok i prowadzą 7:5. Po przerwie technicznej Rosjanom udaje się odrobić straty (9:9). Przez kilka akcji trwa zacięta walka (11:11), jednak podopiecznym trenera Szlapnikowa szybko się to "nudzi" (14:16). Trener Antiga chcąc wspomóc swoich zawodników prosi o czas (15:18). Taki zabieg nie przyniósł jednak oczekiwanego skutku. Siatkarze Sbornej dokładają cenne "oczka" zagrywką, co znacznie zbliża ich do wygranej w premierowej odsłonie meczu (16:20). Zawodnicy spod znaku Klonowego Liścia mimo trudnej sytuacji nie załamują rąk i walczą o odwrócenie losów seta (20:22, 22:23). Ostatecznie więcej zimnej krwi zachowali Rosjanie, którzy wygrali 23:25.

Wygrana wyraźnie dodała skrzydeł Rosjanom, którzy starają się szybko budować prowadzenie (2:4, 7:8). Po przerwie technicznej sytuacja nie ulega zmianie (8:11). Blok na Kurkajewie wlewa nadzieje w serca Kanadyjczyków (10:13). Po chwili odpowiada Wołkow i na tablicy mamy wynik 11:15. W kolejnych akcjach zespoły walczą punkt za punkt, jednak w zdecydowanie lepszej sytuacji są siatkarze z Rosji (12:15, 15:19). W końcówce sytuację swojego zespołu zagrywką stara się ratować Szwarc (19:21). Zawodnicy Sbornej przeżywają chwilowy kryzys, co skrzętnie wykorzystują ich rywale (22:23). Ważną akcję kończy Marshall i mamy remis 24:24. Ostatnie akcje to zacięta walka obu reprezentacji. Ostatecznie lepsi okazali się Rosjanie, którzy wygrali 27:29.

Set numer cztery rozpoczyna się od wyrównanej gry po obu stronach siatki (2:2, 5:5). Skutecznie Kurkajew i Rosja wychodzi na prowadzenie 5:8. Po przerwie technicznej do odrabiania strat zabierają się Kanadyjczycy. Punktuje Marshall, co sprawia, że na tablicy mamy wynik 8:8. W kolejnych akcjach zespoły ponownie walczą ze sobą punkt za punkt (11:12, 15:15). Problemy z przyjęciem siatkarzy Sbornej dają ich rywalom prowadzenie 19:17. Podopieczni trenera Szlapnikowa nie zamierzają się poddawać i próbują zbliżyć się do rywala (20:19). Zawodnicy spod znaku Klonowego Liści zachowują jednak koncentrację (23:21). Seta punktową zagrywką kończy Schwarz (25:22).

Podrażnieni Rosjanie od początku kolejnej partii próbują narzucić swój rytm gry (3:1), jednak ich rywale nie zamierzają się temu poddawać (3:3). Po chwili podopieczni trenera Antigi obejmują nawet prowadzenie 6:4, ale chwila dekoncentracji sprawia, że znowu mamy remis 6:6. Taka sytuacja podziałała mobilizująco na siatkarzy Sbornej, którzy notują bardzo dobrą serię (6:8, 6:14). Niestety gracze z Kanady nie mogą znaleźć sposobu na odrabianie strat (8:15, 8:17). Końcówka seta toczy się już pod dyktando Rosjan (11:19, 14:22). Punktuje Michajłow, dzięki czemu jego zespół wygrywa (17:25), a całe spotkanie 1:3.

Kanada – Rosja 1:3 (23:25, 27:29, 25:22, 17:25)