Siatkówka » Reprezentacje

Reprezentacje | 2017-08-11 23:16:20 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: volleyball-verband.de / inf. własna

Kolejne czterosetowe zwycięstwo przeciwko Finlandii

Niemieccy siatkarze wracają z dwoma zwycięstwami z meczów towarzyskich w Finlandii. Dzień po czterosetowym zwycięstwie w Kuopio podopieczni Andrei Gianiego znów wygrała spotkanie w tym samym stosunku setów (22:25, 25:20, 25:21, 25:21) i ponownie pozostawia po sobie lepsze wrażenie. Najlepiej punktującymi zawodnikami był Simon Hirsch (23), Christian Fromm (16) i Michael Andrei (14).

12 sierpnia zawodnicy wrócą do Niemiec, po raz kolejny spotkają się 16 sierpnia w Bremie, aby zabrać się do przygotowań do meczu u siebie przeciwko Belgii (19.08 o 19) w ÖVB Arena w Bremie. Wszystkie sety służą jako przygotowania do Mistrzostw Europy w Polsce (24.08 – 03.09).

W podstawowym składzie Giani na boisko wysłał Lukasa Kampę, Simona Hirscha, Christiana Fromma, Moritza Reicherta, Michaela Andrei, Marcusa Böhme und Juliana Zengera. Niemiecki zespół dobrze odnalazł się w secie i wyszedł na prowadzenie (16:13), chociaż „burza zagrywkowa” pod postacią Olli-Pekka Ojansivu zadbała o prowadzenie 8:1 dla Finów. Choć set inaugurujący pojedynek zmierzał w kierunku porażki, niemieccy siatkarze – wówczas z Rubenem Schottem i Janem Zimmermannem za Reicherta i Kampę – wywarli presję na zagrywce (Hirsch) i z pomocą bloku (Andrei) zapewnili sobie zdecydowane prowadzenie (16:9) w drugim secie.

Zagrywka Niemców czyni różnicę
Serwisy Niemców uczyły różnicę również w trzecim secie, ponieważ oba zespoły utrzymywały podobne poziomy w ataku (ponad 60%) i bloku (2 bloki). Cztery asy serwisowe po stronie Niemców (i 0 po stronie Finów) były dodatkowym plusem. Czwarty set całkiem szybko okazał się być rozstrzygniętym: 5:0 i 12:3 widniało na tablicy po kilku akcjach, jednak gospodarze krok po kroku zbliżali się do wyrównali wyniku (14:10, 18:16), także dlatego, że niemieccy siatkarze tracili koncentrację. W końcówce (22:18) lepsi okazali się podopieczni Andrei Gianiego i odnieśli zasłużone zwycięstwo.

- Coś zmieniłem, aby sprawdzić innych zawodników i zobaczyć ich grę. Wszyscy zagrali dobrze, jestem zadowolony z obu spotkań – powiedział Giani.

Niemcy – Finlandia 3:1(22:25, 25:20, 25:21, 25:12)

Składy drużyn:
Niemcy:Fromm (16), Reichert (4), Andrei (14), Böhme (3), Kampa (1), Hirsch (23), Zenger (l) oraz Schott (9), Zimmermann (3), Baxpöhler (2), Bogachev, Grozer, Krick

Finlandia: Tervaportti (1), Siltala (17), Siirila (7), Helenius (8), Kaurto (8), Ojansivu (12), Kerminen (l) oraz Haapakoski, Krastins (5), Ropponen (3), Porkka (2), Pennanen, Seppanen, Sinkkonen