Najnowsze newsy

Siatkówka » Reprezentacje

Reprezentacje | 2017-08-12 10:07:20 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: plusliga.pl

Fabian Drzyzga: Każde zwycięstwo podbudowuje morale

Fot.: Anna Jabłczyk

W pierwszym dniu XV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera Polska musiała uznać wyższość Francji i przegrała piątkowe spotkanie 2:3. – Wynik spotkań jest ważny, ponieważ każde zwycięstwo podbudowuje morale – powiedział Fabian Drzyzga, rozgrywający biało-czerwonych.

Polacy rozegrali dość dobre spotkanie przeciwko Francuzom, zwycięzcom tegorocznej Ligi Światowej. Niewiele zabrakło, a rozstrzygnęliby losy rywalizacji na swoją korzyść.

- Francja to jeden z najlepszych zespołów na świecie. Mają też bardzo szeroki skład. Jedni dysponują większym, czy mniejszym doświadczeniem, ale za to dobrze się uzupełniają. Niedawno wygrali turniej Ligi Światowej, więc ich siła mentalna jest na bardzo wysokim poziomie – powiedział Fabian Drzyzga.

I dodał: - Oczywiście wynik jest dość istotny, bo chcemy wygrywać. Każde zwycięstwo podbudowuje morale. Jednak porażka z takich przeciwnikiem na pewno nas nie załamie. Obejrzymy to spotkanie i wyciągniemy wnioski. Na razie nie ma co się załamywać.

LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017 zbliża się wielkimi krokami. Zawodnicy zaczynają schodzić z obciążeń i dużo pewniej czują się na boisku.

- Jestem zmęczony, ale na szczęście schodzimy z obciążeń. Fajnie, że w Krakowie spędzamy już mniej czasu na hali, niż w Spale. Taki był ten okres i musieliśmy go przepracować. Teraz miejmy nadzieję, że będziemy spijać śmietankę ze spotkań turnieju, który zbliża się wielkimi krokami, czyli LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017 – zakończył Fabian Drzyzga.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane