Siatkówka » Reprezentacje

Reprezentacje | 2017-08-12 17:04:54 | Nadesłał: Katarzyna Cipcer | Źrodlo: inf. własna

MHJW: Polacy ze zwycięstwem

Drugie spotkanie polskiej ekipy podczas Memoriału Huberta Jerzego Wagnera zwieńczone zostało sukcesem. Starcie z reprezentacją Kanady nie należało do najłatwiejszych, ale końcowy sukces zrekompensował kibicom to nerwowe widowisko. Już pierwszy set pokazał, że rywale nie zamierzają poddać się bez walki i partia inaugurująca dzisiejsze spotkanie zakończyło się dopiero przy stanie 36:34. Kolejne dwa sety padły łupem gospodarzy całego turnieju, którzy po wczorajszej porażce z reprezentacją Francji dziś mogli opuścić krakowska halę w lepszych nastrojach.

Pierwszy punkt w dzisiejszym spotkaniu zdobywa Konarski z przechodzącej piłki (1:0). Polacy spokojnie otwierają rywalizację w pierwszej partii (2:1). Punktowa zagrywka Lemańskiego daje biało-czerwonym dwa punkty przewagi (3:1). Przy stanie 6:2 o czas dla swoich podopiecznych prosi trener Antiga. Pierwsza regulaminowa przerwa w tej partii to utrzymana przewaga na koncie polskiej ekipy (8:3). Nieco dłuższą wymianę kończy z korzyścią dla Polaków Kurek (9:4). Przez blok przebija się na prawym skrzydle Vernon, w kolejnej akcji zatrzymany zostaje Kurek a asem serwisowym popisuje się Vandoorn (10:8). Kanadyjczycy błyskawicznie odrabiają straty i na wydarzenia boiskowe reaguje trener De Giorgi (10:9). Przez podwójny blok przedziera się Konarski i obie ekipy nawiązują walkę punkt za punkt (14:12). Na drugiej przerwie technicznej minimalną przewagę mają polscy siatkarze po błędzie Hoaga (16:15). Po powrocie na plac gry od razu punktują podopieczni byłego szkoleniowca biało-czerwonych (16:16). Dobra zagrywka Lemańskiego pozwala na mała ucieczkę z wynikiem i o czas błyskawicznie prosi szkoleniowiec siatkarzy z kraju liścia klonowego (20:18). Przewaga na niewiele się zdaje i rywale natychmiast wyrównują stan rywalizacji (20:20). Bardzo dobrze ze środka atakuje Bieniek nie pozwalając Kanadyjczykom na powiększenie przewagi (21:21). Pierwsi w posiadaniu piłki setowej są rywale po błędzie w polskim teamie (23:24). Obie ekipy prowadzą wyrównaną walkę w końcówce seta (29:29). Partię wieńczy ostatecznie niezawodny dziś Konarski (36:34).

Udane akcje po obu stronach siatki otwierają drugą partię (1:1). Dobry blok Kanadyjczyków pozwala im na uzyskanie dwóch punktów przewagi (2:4). Przy stanie 2:5 o czas prosi trener De Giorgi. Nie zmienia to jednak sytuacji na boisku i w dalszym ciągu punktują rywale (2:6). Na pierwszej regulaminowej przerwie w tej partii w lepszej sytuacji są kanadyjscy siatkarze, którzy prowadzą różnicą czterech oczek (4:8). Po długiej wymianie z lewego skrzydła punktuje Kurek (6:9). Po raz kolejny w polu serwisowym punktuje Lemański i o czas prosi Stefan Antiga (10:11). Kanadyjczycy nie zwalniają tempa i od razu przystępują do odbudowy przewagi (11:13). Bardzo ważną akcję kończy Kubiak (13:13). Druga przerwa techniczna to dwa oczka przewagi po kanadyjskiej stronie siatki (14:16). Po powrocie na plac gry zagrywką punktuje Hoag (14:17). Blokiem zatrzymany zostaje Vernon i na tablicy wyników pojawia się remis (17:17). W takiej sytuacji na wydarzenia reaguje szkoleniowiec kanadyjskiej ekipy. Dobrze funkcjonuje polski blok i po chwili przewaga biało-czerwonych urasta do trzech oczek (21:18). Polacy pewnie wygrywają drugą partie po błędzie w szeregach rywali (25:20).

Trzecią partię zdecydowanie lepiej rozpoczynają Kanadyjczycy, którzy po kilku chwilach mają na swoim koncie trzy punkty przewagi (1:4). Bardzo szybko o czas prosi więc Ferdinando de Giorgi. Polacy próbują wrócić do dobrej dyspozycji z końcówki drugiej partii, ale w dalszym ciągu lepsi są rywale (4:6). Dobra zagrywka Bieńka doprowadza do remisu (6:6). Na pierwszej przerwie technicznej w nieco lepszej sytuacji są kanadyjscy siatkarze, którzy po udanym zagraniu w wykonaniu Hoaga mają na swoim koncie dwa oczka więcej (6:8). Na każdą dobrą akcję w wykonaniu Polaków szybko odpowiadają przeciwnicy z Kanady (7:10). Ze środka drugiej linii punktuje Kurek, a w ataku myli się Hoag i na tablicy wyników pojawia się remis (12:12). Jedne punkt przewagi po polskiej stronie siatki zmusza trenera Antigę do wykorzystania przysługującej mu przerwy (13:12). Druga regulaminowa przerwa w tej partii to jednak minimalna przewaga Kanadyjczyków (15:16). Przy stanie 15:17 swoich podopiecznych na krótką chwilę rozmowy przywołuje szkoleniowiec biało-czerwonych. Wysoką dyspozycję utrzymuje Konarski i małymi kroczkami Polacy zbliżają się do zakończenia tego spotkania swoim zwycięstwem (20:18). Dobre akcje rywali błyskawicznie doprowadzają do remisu (20:20). W polu serwisowym doskonale radzi sobie dziś Lemański (23:20). Piłka meczowa dla biało-czerwonych przychodzi wraz z błędem Marshalla (24:21). Ekipa z Kanady doprowadza do remisu (24:24). Po zaciętej końcówce z sukcesu mogą cieszyć się Polacy po ataku Kubiaka ze środka drugiej linii (26:24).

Polska - Kanada 3:0 (36:34, 25:20, 26:24)

Składy zespołów:

Polska: Dryzga, Konarski, Kurek, Kubiak, Lemański, Bieniek, Zatorski (L) oraz Muzaj, Łomacz, Popiwczak (L), Buszek;

Kanada: Sanders, Vernon, Marshall, Hoag, Vandoorn, Berkel, Bann (L) oraz Duquette, Szwarc, Gunter, Vigrass;