Najnowsze newsy

Siatkówka » Reprezentacje

Reprezentacje | 2017-08-12 08:13:59 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: plusliga.pl

Michał Kubiak: Nasza forma idzie w górę

Fot.: Magdalena Kudzia

Polska przegrała z Francją 2:3 w pierwszym dniu XV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera w TAURON ARENIE Kraków. - Mieliśmy swoje szanse na wygraną, ale niestety źle zaczęliśmy tie-breaka. Cieszy, że nasza forma idzie w górę - powiedział na pomeczowej konferencji prasowej, Michał Kubiak, kapitan reprezentacji Polski.

Michał Kubiak, kapitan reprezentacji Polski: Mieliśmy swoje szanse w tym spotkaniu, ale niestety źle zaczęliśmy tie-breaka. Co prawda udało się nam doskoczyć do rywala, ale w końcówce popełniliśmy dwa, trzy błędy i to Francuzi wygrali. Cieszy, że nasza forma idzie w górę. Trochę cwaniactwa na siatce i będzie dobrze!

Ferdinando de Giorgi, trener reprezentacji Polski: Kibice z pewnością mogli dobrze się bawić w trakcie tego spotkania. Nasza gra z seta na set wyglądała coraz lepiej. Podobnie jak podczas sparingów ze Słowenią, mecz z Francją pozwoli nam odpowiedzieć na wiele pytań, których jest już coraz mniej.

Benjamin Toniutti, kapitan Reprezentacji Francji: Zawsze przyjemnie jest wygrywać. Popełniliśmy sporo błędów, ale kluczem do zwycięstwa było zdobycie ważnych punktów w końcówce meczu. Jesteśmy w ciężkim okresie przygotowawczym, stąd takie wahania formy.

Laurent Tillie, trener Reprezentacji Francji: Nasze błędy były straszne! Mieliśmy ostatnio dwa i pół tygodnia wolnego. Niedawno wróciliśmy do treningów i pracowaliśmy bardzo mocno przez ostatnie dziesięć dni. Dlatego moi podopieczni mieli problemy z punktami odniesienia w dużej TAURON Arenie Kraków. Miałem również pretensje do moich zawodników, że się uśmiechali, gdy przegrywali. Można podchodzić do meczu na luzie, ale należy zachować jednocześnie koncentrację. Jak najszybciej postaramy się wyeliminować błędy w bloku i przyjęciu.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane