Najnowsze newsy

Siatkówka » Reprezentacje

Reprezentacje | 2017-08-11 20:58:28 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: plusliga.pl

Ceremonia otwarcia XV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera

Fot.: FIVB

W piątek w TAURON Arenie Kraków rozpoczął się XV Memoriał Huberta Jerzego Wagnera z udziałem reprezentacji Francji, Kanady, Polski i Rosji. – Ten turniej dla trzech drużyn jest sprawdzeniem formy przed LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017 – powiedział Jacek Kasprzyk, Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Hubert Jerzy Wagner przeszedł do historii polskiej i światowej siatkówki, jako wybitny szkoleniowiec i twórca największych sukcesów reprezentacji Polski. W dniach 11-13 sierpnia w Krakowie rozgrywany jest jubileuszowy, bo piętnasty Memoriał Huberta Jerzego Wagnera.

- Witam serdecznie reprezentację Francji, Kanady, Polski i Rosji na XV Memoriale Huberta Jerzego Wagnera w TAURON ARENIE Kraków. Witam serdecznie olimpijczyków, z którymi pracował Hubert Jerzy Wagner. Jest mi niezmiernie miło powitać w tej pięknej hali niesamowitych kibiców reprezentacji Polski. Najlepszych kibiców na świecie. Witam także Jacka Kasprzyka, Prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej - powiedział Jerzy Mróz, prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera.

Z kolei Jacek Kasprzyk, Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej dodał – Witam serdecznie mistrzów świata i mistrzów olimpijskich. To dla nich się spotkamy. Dziękuję drużynom, które przyjechały na ten turniej, aby sprawdzić się przed najważniejszą imprezą LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017. Ten turniej jest przetarciem dla Polski, Francji i Rosji. Dziękuję gospodarzom hali oraz władzom miasta Krakowa, za gościnę przez te najbliżej dni. Zawodnikom życzę, aby bez kontuzji dotrwali do LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017 i pokazali siatkówkę na najwyższym poziomie.

Hubert Jerzy Wagner urodził się 4 marca 1941 roku w Poznaniu. Po ukończeniu szkoły średniej studiował na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie reprezentując jednocześnie stołeczny klub AZS AWF, z którym w latach 1963-68 czterokrotnie wywalczył mistrzostwo Polski.

Po zakończeniu kariery zawodniczej Hubert Jerzy Wagner zajął się doskonaleniem swoich umiejętności trenerskich, co zaowocowało sensacyjnym powołaniem go na stanowisko selekcjonera kadry narodowej w 1973 roku. W zaledwie rok udało mu się stworzyć nową jakość w grze swoich podopiecznych, zdobywając z reprezentacją Polski mistrzostwo świata w 1974 roku w Meksyku.

Dwa lata później reprezentacja Polski pod wodzą Huberta Wagnera znowu odniosła sukces podczas Igrzysk Olimpijskich w Monteralu, gdzie zdobyli złoty medal.

- W imieniu prezydenta miasta Krakowa – Jacka Majchrowskiego witam serdecznie wszystkich w TAURON ARENIE Kraków. Życzę udanego turnieju i świetnej zabawy. Trzymajmy kciuki za biało-czerwonych. Dodajmy im otuchy, abyś za trzy tygodnie mogli spotkać się w tej hali podczas LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017 – zakończyła Grażyna Król, wiceprezydent miasta Krakowa.

Złota drużyna Wagnera
Ryszard Bosek, Wiesław Czaja, Wiesław Gałowski, Stanisław Gościaniak, Marek Karbarz, Włodzimierz Sadalski, Aleksander Skiba, Edward Skorek, Włodzimierz Stefański, Mirosław Rybaczewski, Tomasz Wójtowicz, Zbigniew Zarzycki.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane