Siatkówka » Reprezentacje

Reprezentacje | 2017-08-11 23:23:15 | Nadesłał: Katarzyna Cipcer | Źrodlo: inf. własna

MHJW: Wygrana ekipy Les Bleus

W pierwszym dniu krakowskiego turnieju po przeciwnych stronach siatki stanęły ekipy Francji i Polski. Pierwsi skuteczny cios wyprowadzili Polacy, wygrywając pierwszą partię 25:22. Kolejne dwie partie padły łupem Trójkolorowych, w szeregach których pierwsze skrzypce grał Lyneel. Polakom udało się doprowadzić do tie-breaka. W decydującej partii biało-czerwoni mieli w swoich rękach wszystko, by przeważyć szalę zwycięstwa na swoją stronę. Nadzieję odebrał jednak Lyneel swoją skuteczną zagrywką i ostatecznie to team Les Bleus mógł cieszyć się z końcowego sukcesu.

Rywalizację w dzisiejszym spotkaniu otwiera Le Roux atakiem ze środka siatki (0:1). Obie ekipy na początku partii walczą punkt za punkt (3:3). Ze środka drugiej linii punktuje Kurek, a po chwili na tablicy wyników pojawia się już 6:4. Francuzi popełniają błędy własne, co pozwala Polakom na powiększenie przewagi (7:4). Na pierwszej przerwie technicznej gospodarze turnieju utrzymują trzy oczka więcej na swoim koncie (8:5). Po powrocie na plac gry sprytem popisuje się Lyneel (8:6). Ekipa Trójkolorowych szybko przystępuje do odrabiania strat (9:8). Nieco dłuższą wymianę wieńczy błąd po polskiej stronie siatki (10:9). W ataku myli się Lyneel i ponownie o trzy oczka lepsi są Polacy (13:10). Druga regulaminowa przerwa to aż pięć oczek różnicy pomiędzy ekipami po udanym zagraniu w wykonaniu Kubiaka (16:11). Wznowienie gry to umiejętne akcje autorstwa Rossarda (16:13). Pojedynczym blokiem popisuje się Konarski i o czas dla swojej ekipy zmuszony jest poprosić trener Tillie (20:15). Polacy są coraz bliżej zapisania tej partii na swoją korzyść (22:17). Jeszcze w końcówce dwoich podopiecznych przywołuje trener De Giorgi (22:20). Pierwsza piłka setowa dla polskiej ekipy przychodzi wraz z blokiem na francuskim atakującym (24:22). Partię wieńczy blok biało-czerwonych (25:22).

Podobnie jak w poprzedniej partii oba teamy prowadzą walkę punkt za punkt (2:2). Po obu stronach siatki pojawiają się błędy w polu serwisowym (4:4). Żadna z drużyn nie jest w stanie wypracować sobie choćby minimalnej przewagi (6:6). Pierwsza regulaminowa przerwa w tej partii to dwa oczka więcej na koncie biało-czerwonych po dobrej zagrywce Kubiaka (8:6). Po powrocie na plac gry minimalną przewagę budują sobie Francuzi (8:9). Trójkolorowi przejmują nieco inicjatywę na boisku i o przerwę dla swojego teamu zmuszony jest poprosić Ferdinando De Giorgi (8:10). Dobra zagrywka w wykonaniu francuskich siatkarzy sprawia, że Polacy wciąż muszą gonić rywali (11:13). Polski team nie jest w stanie odrobić strat przez błędy własne (11:15). Już na drugiej przerwie technicznej różnica punktowa pomiędzy drużynami to już pięć oczek (11:16). Ze środka siatki punktuje Bieniek na co szybką odpowiedź daje Clevenot (13:18). Przy stanie 15:21 ponownie przerwę wykorzystuje szkoleniowiec biało-czerwonych. Francuzi pewnie zmierzają do wyrównania stanu rywalizacji (15:24). Zmagania w tym secie kończą się pewnym zwycięstwem francuskiej ekipy (16:25).

Ponownie jesteśmy świadkami wyrównanej walki po obu stronach siatki (2:2). Dobry blok biało-czerwonych pomaga na uzyskanie dwóch punktów przewagi (4:2). Przy stanie 5:2 o czas dla swoich podopiecznych prosi trener Tillie. Francuska ekipa szybko podejmuje próbę odrobienia strat, ale w dalszym ciągu lepsi są Polacy (7:5). Na pierwszej przerwie technicznej przewagę utrzymują biało-czerwoni (8:6). Kontry nie wykorzystuje Kurek i na tablicy wyników pojawia się remis (9:9). Od pewnego momentu o oczko lepsi są Francuzi (10:11). Skuteczna akcja w wykonaniu biało-czerwonych pozwala na uzyskanie minimalnej przewagi (13:12). Druga regulaminowa przerwa w tej partii to dwa oczka przewagi po stronie Trójkolorowych po błędzie dotknięcia siatki przez Kubiaka (14:16). Przez blok Polaków przebija się Rossard (16:18). Przy stanie 16:19 o czas prosi trener De Giorgi. Gra Francuzów jest już na tyle ułożona, że Polacy mogą mieć problem z odrobieniem start w tej partii (17:21). Jeszcze w końcówce na wydarzenia boiskowe reaguje szkoleniowiec polskiej ekipy (18:23). Set kończy się błędem Lemańskiego w polu serwisowym (20:25).

Skuteczny blok Kubiaka daje Polskom punkt przewagi w partii numer cztery (3:2). Przy stanie 6:2 o czas dla swoich podopiecznych prosi trener Tillie. Pierwsza regulaminowa przerwa to wysokie prowadzenie polskiej ekipy (8:3). Wypracowana przez biało-czerwonych przewaga pozwala im na nieco spokojniejsze prowadzenie gry (12:7). Wysokie prowadzenie Polaków zmusza trenera Tillie do wykorzystania przysługującej mu przerwy (14:8). Druga regulaminowa przerwa w tej partii to utrzymana przewaga na koncie polskiej ekipy po kolejnym skutecznym ataku w wykonaniu Konarskiego (16:12). Z prawego skrzydła mocnym zbiciem punktuje Kurek (18:14). Doskonale na parkiecie radzi sobie także Kubiak nie dając żadnych szans francuskim obrońcom (20:16). Zagrywkę psuje Le Roux co mocno przybliża biało-czerwonych do doprowadzenia do tie-breaka (22:17). Przy stanie 22:20 swoich podopiecznych przywołuje do siebie szkoleniowiec polskiej ekipy. Piłka setowa dla biało-czerwonych przychodzi wraz z błędem po francuskiej stronie siatki (24:21). Partię wieńczy Konarski swoim skutecznym atakiem (25:22).

Tie-breaka lepiej rozpoczynają Francusi, którzy błyskawicznie uzyskują dwa punkty przewagi (0:2). Przy stanie 0:3 o czas zmuszony jest poprosić trener De Giorgi. Blokiem zatrzymany jest Kubiak, a z przechodzącej piłki atakują Francuzi i ponownie przerwę wykorzystuje szkoleniowiec biało-czerwonych (2:6). Kilka punktów zdobytych przez Polaków i tym razem manewr z wykorzystaniem przerwy stosuje trener ekipy Les Bleus (5:7). Przy zmianie stron minimalnie lepsi są Francuzi po skutecznym ataku w wykonaniu Rossarda (7:8). Na boisku nawiązuje się mocna wymiana ciosów (9:9). W walce punkt za punkt minimalnie lepsi są Trójkolorowi (10:11). Lewą ręką atakuje Buszek i daje Polakom prowadzenie (12:11). Pierwsi w posiadaniu piłki meczowej są francuscy siatkarze po błędzie Konarskiego (13:14). Spotkanie kończy się punktową zagrywką Lyneela (13:15).

Polska - Francja 2:3 (25:22, 16:25, 20:25, 25:22, 13:15)

Składy zespołów:

Polska: Dryzga, Konarski, Kurek, Kubiak, Bieniek, Wiśniewski, Zatorski (L) oraz Muzaj, Lemański, Buszek;

Francja: Toniutti, Lyneel, Le Goff, Le Roux, Boyer, Clevenot, Grebennikov (L) oraz Rossard, Brizard;