Siatkówka » Reprezentacje

Reprezentacje | 2016-05-31 13:52:31 | Nadesłał: Magdalena Strzelczyk | Źrodlo: inf. własna

Kwal. do IO: Polacy pokonują Japonię!

Trzecią drużyną, z którą nasi reprezentanci zmierzyli się w ramach Kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich byli gospodarze turnieju, Japonia. Polacy w trzech setach pokonali rywali, nie dając im możliwości na wygraną w żadnej odsłonie. Do tej pory nasi siatkarze zwyciężyli wszystkie spotkania, a kolejnym przeciwnikiem, z którym przyjdzie im się zmierzyć, będą Chiny.

Od błędu w polu zagrywki rozpoczynają spotkanie gospodarze. Mateusz Mika z drugiej linii zdobywa drugie „oczko” dla naszego teamu. Japonia rewanżuje się podobnym atakiem i tym samym wychodzą na prowadzenie (3:2). Krótka Marcina Możdżonka , a chwilę później udany blok Michała Kubiaka i doprowadzamy do remisu (6:6). Reprezentanci Polski zagrywają trudne piłki, utrudniając przyjęcie rywalom. Świetne uderzenie Kłosa, daje nam punktową przewagę. Kolejne pewne akcje w wykonaniu Polaków powiększają stan naszych „oczek”. Japończycy nie radzą sobie na siatce, rzadko ze skutecznością prosperuje blok gospodarzy. Na drugiej przerwie technicznej prowadzimy pięcioma punktami (16:11). Na lewym skrzydle triumfuje po raz kolejny w meczu Kubiak, z łatwością pokonując japoński blok. Zepsuta zagrywka Japończyków daje Polakom 22-gie „oczko”. Przy błędach własnych nasi reprezentanci tracą trzy punkty z rzędu. Ogromne problemy mają podopieczni Antigi z przyjęciem zagrywki Ishikawy (22:20). Piłkę setowa Polacy zdobywają po ataku Konarskiego, a całą odsłonę wygrywają 25:22.

Drugą partię pewnie rozpoczynają Polacy, dzięki skutecznym akcjom na siatce wychodzą na dwupunktowe prowadzenie. Japończycy stawiają podwójny blok, chwilę później na skrzydle triumfuje atakujący naszych rywali i znów mamy remis. Polacy korzystają z błędów popełnianych przez gospodarzy i pewnie grają na siatce. Po przerwie technicznej seria zagrań Polaków sprawia iż wychodzą na sześciopunktowe prowadzenie (16:10). Niwelują Japończycy przewagę Polski, zyskując cztery punkty z rzędu. Selekcjoner Antiga prosi o czas dla swojego teamu. Po przerwie zdecydowanie lepiej spisują się na boisku nasi zawodnicy, a Marcin Możdżonek zaskakuje z krótkiej rywali. Zmotywowani przez trenera Polacy szybko regenerują siły i bombardują atakami swoich przeciwników. Japończycy kompletnie wycofani z gry tracą 5 punktów pod rząd. Reprezentanci Polski bez obaw o stratę odsłony zagrywają piłkę setową, którą wykorzystują i wygrywają drugą partię do 16-stu.

Przebieg początku trzeciego seta jest bardzo wyrównany. Buszek zdobywa 4-te „oczko” ze skrzydła, a pewność w grze naszej ekipy daje spokojną atmosferę na boisku. Na przerwie technicznej prowadzimy 8:6, jednak chwilę po wznowieniu gry punkt zdobywa japońska drużyna. Nerwowo pod siatką zachowują się Japończycy, ale udaje się im co prawda skończyć krótką. Nie możemy odskoczyć więcej niż na dwa „oczka” rywalom, Bartosz Kurek zyskuje dla Polski 14-ste „oczko”. Przyjęcie w ekipie gospodarzy w tym secie jest na najwyższym poziomie w dotychczasowo rozegranych osłonach. Dobrze radzą sobie w tym elemencie, dzięki czemu udaje się im zaskoczyć Polaków także dobra grą na siatce. Druga przerwa techniczna to także dwupunktowe prowadzenie gości. Pierwszy challenge w dzisiejszym spotkaniu wykorzystują Japończycy, twierdząc iż skończyli atak po bloku i ostatecznie to do nich trafia „oczko”. Podwójny polski blok zatrzymuje atakującego gospodarzy i wychodzimy na trzypunktowe prowadzenie (18:15). Rafał Buszek atakując z lewego skrzydła powiększa przewagę Polaków. Mylą się na zagrywce gospodarze, ale chwilę później triumfują w ataku. Polacy zyskują piłkę meczową po błędzie Japonii, wykorzystuje ją Bartosz Kurek i całe spotkanie podopieczni Antigi wygrywają 3:0.

Polska – Japonia 3:0 (25:22, 25:16, 25:23)

Składy zespołów:

Polska: Łomacz, Kurek, Mika, Kubiak, Kłos, Możdżonek, Zatorski (libero) oraz Buszek, Konarski, Drzyzga, Bieniek

Japonia: Fukatsu, Shimizu, Ishikawa, Fukuzawa, Yamauchi, Dekita, Nagano (libero) oraz Sekita, Yuta Yoneyama, Yanagida, Kuriyama, Denda.