Najnowsze newsy

Siatkówka » Reprezentacje

Reprezentacje | 2016-05-30 05:29:43 | Nadesłał: Sylwia Kuś-Vega | Źrodlo: inf. własna

Neven Majstorović: Siatkówka sportem numer jeden w Polsce

Fot.: Sylwia Kuś-Vega

Pięć punktów w klasyfikacji zorganizowanego w stolicy Małopolski, Memoriału Wagnera zdobyli reprezentanci Serbii. Dla znanego z występów w Radomiu libero drużyny, Nevena Majstorovicia, nie był to pierwszy pobyt w Krakowie. - Kraków poznałem już wcześniej - wybrałem się tam wraz z moim klubowym kolegą, Lukasem Kampą na Final Four Ligi Mistrzów. Gdańsk, Kraków i Warszawa to według mnie piękne miasta - śmiało mogę je każdemu polecić - rzekł z uśmiechem urodzony w Belgradzie siatkarz.

Serbscy kadrowicze prowadzeni przez legendarnego rozgrywającego, Nikolę Grbicia, uplasowali się w rozegranym w tym miesiącu w Krakowie Memoriale Huberta Jerzego Wagnera na drugim miejscu. Słów uznania dla polskich kibiców, którzy zdecydowali się zawitać do Tauron Areny nie krył zachwycony oprawą turnieju Neven Majstorović. - Chciałbym ogromnie podziękować przybyłym kibicom za wspaniały doping, który - co naprawdę warte podkreślenia - towarzyszył nie tylko meczom reprezentacji Polski. Taka liczba fanów uświadamia nam, że siatkówka w tym kraju traktowana jest jako sport numer jeden - powiedział libero serbskiej kadry.

Serbowie ulegli w turnieju tylko Bułgarom Plamena Konstantinowa, a zatem ostatecznie najlepszej drużynie czternastej edycji memoriału. Swoje występy w Krakowie Plavi zakończyli wygraną nad podopiecznymi trenera Antigi, która kosztowała ich pięć setów walki. Takim samym wynikiem rozstrzygnął się także mecz na inaugurację, z Belgami. W czym tkwił klucz do pierwszego zwycięstwa w tym turnieju? - Być może to zasługa naszej zagrywki, która wraz z czasem prezentowała się coraz lepiej? Pozytywne zmiany w przebiegu gry przyniosła także większa koncentracja z naszej strony w elemencie przyjęcia - wrócił pamięcią do tamtego starcia Majstorović.

Za wygrany pojedynek z Belgami Majstorović chwalił m.in. wprowadzonego z ławki rezerwowych Nemanję Jakovljevicia. Zdaniem libero, Memoriał Wagnera był doskonałą szansą na przetestowanie poszczególnych zawodników. - Wszyscy staraliśmy się zaprezentować z jak najlepszej strony - zdradził Majstorović, a następnie dodał: - Na ten moment pracujemy sporo nad naszą pewnością siebie. Z każdym kolejnym spotkaniem dążymy, by prezentować coraz wyższy poziom. Myślę, że efekt naszej pracy będzie zadowalający. Nie ukrywam, że skupiamy się w tym roku na Lidze Światowej. Chcemy zameldować się w Krakowie w ramach Final Six.


* Rozmawiała Sylwia Kuś-Vega - przegladligowy.com

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane