Reprezentacje | 2016-05-12 18:57:18 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: inf. własna
Zawodnicy reprezentacji Stanów Zjednoczonych należą do szczęśliwców, którzy mają zapewnione miejsce w turnieju olimpijskim. W trakcie rozgrywanego co roku turnieju USAV Cup, siatkarze Johna Speraw, zmierzyli się z walczącą o kwalifikację Japonią. W pierwszym meczu przeciwko drużynie z Kraju Kwitnącej Wiśni, na parkiecie pojawili się zawodnicy juniorskiej kadry USA. W tym spotkaniu mocniejsi okazali się zawodnicy trenera Nambu. Z kolei w drugim meczu trener gospodarzy turnieju wystawił seniorski skład, który nie miał problemu z pokonaniem rywala z Japonii. Tam najlepiej w ataku spisał się Thomas Jaeschke (13 pkt.). Amerykanie ponownie spotkają się na zgrupowaniu 2 czerwca, po czym wyruszą na Kubę, gdzie w dniach 4-6 rozegrają kolejne spotkania sparingowe.
Piątek, 6 maj
Stany Zjednoczone - Japonia 1:3 (23:25, 20:25, 25:19, 20:25)
Środa, 11 maj
Stany Zjednoczone - Japonia 3:0 (25:18, 25:21, 25:21).
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.