Reprezentacje | 2016-01-12 16:37:56 | Nadesłał: Krzysztof Wilk | Źrodlo: inf.własna
W turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich, który odbył się w Berlinie zagrało aż 26 zawodników grających obecnie w polskiej PlusLidze. Pokazuje to siłę polskiej ligi, w której grają reprezentanci czołowych w Europie państw. Najwięcej zawodników grających w Berlinie reprezentowało Zaksę Kędzierzyn-Koźle. W sumie na tym turnieju swoich przedstawicieli miało aż osiem polskich klubów.
Poniżej zestawienie tych klubów:
6 - ZAKSA Kędzierzyn (Buszek, Konarski, Zatorski, Deroo, Tillie, Toniutti)
5 – Resovia Rzeszów (Drzyzga, Kurek, Wojtaszek, Penczew, Lyneel
4 – PGE Skra Bełchatów (Kłos, Wrona, Lisinac, Marechal)
3 – Cuprum Lubin (Łomacz, Możdżonek, Bohme)
3 – Cerrad Czarni Radom (Żaliński, Kampa, Majstrović)
2 – Lotos Trefl Gdańsk (Mika, Schwartz)
1 – AZS Olsztyn (van den Dries)
1 – Łuczniczka Bydgoszcz (Klinkenberg)
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.