Reprezentacje | 2015-08-12 23:58:00 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: orlenliga.pl
W Szczyrku rozpoczęło się zgrupowanie kadry siatkarek przed mistrzostwami Europy. Trener Jacek Nawrocki powołał 16 zawodniczek.
Dziesięć dni po zakończeniu w Lublinie turnieju Final Four II dywizji World Grand Prix nasze siatkarki wróciły do pracy. Do drużyny narodowej dołączyły siatkarki, które miały duży udział w zdobyciu srebrnego medalu Igrzysk Europejskich w Baku - m.in. Katarzyna Skowrońska-Dolata, Sylwia Pycia, Anna Werblińska i Izabela Bełcik. Po blisko dwuletniej przerwie do kadry wraca libero Paulina Maj-Erwardt.
W planie są m.in. potkania kontrolne - na wyjeździe z Czechami i Azerbejdżanem oraz z Turcją w Węgierskiej Górce. Polki w fazie grupowej ME zagrają w Apeldoorn, a ich rywalkami będą Włoszki, Słowenki oraz Holenderki.
Kadra siatkarek na zgrupowaniu w Szczyrku:
Rozgrywające: Joanna Wołosz, Izabela Bełcik (obie Chemik Police)
Przyjmujące i atakujące: Katarzyna Skowrońska-Dolata (Impel Wrocław), Anna Werblińska, Izabela Kowalińska (obie Chemik Police), Klaudia Kaczorowska, Katarzyna Zaroślińska (obie PGE Atom Trefl Sopot), Anna Grejman, Natalia Kurnikowska (obie Polski Cukier Muszynianka Muszyna), Malwina Smarzek (SK bank Legionovia Legionowo)
Środkowe: Maja Tokarska, Zuzanna Efimienko (obie PGE Atom Trefl Sopot), Sylwia Pycia (Budowlani Łódź), Agnieszka Bednarek-Kasza (Chemik Police)
Libero: Paulina Maj-Erwardt (Chemik Police), Agata Durajczyk (PGE Atom Trefl Sopot).
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.