Najnowsze newsy

Siatkówka » Reprezentacje

Reprezentacje | 2015-07-25 19:15:00 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: orlenliga.pl

Rita Liliom: Wracamy do Europy

Fot.: CEV

- Po latach wracamy do europejskich rozgrywek na wysokim szczeblu - powiedziała kapitan węgierskiej drużyny Rita Liliom, którą pamiętamy z występów w naszej ekstraklasie - w Stali Mielec i Pałacu Bydgoszcz.

Węgierki będą jednym z rywali polskiej drużyny w fazie grupowej. Z podopiecznymi trenera Wiesława Popika zagrają 28-29 sierpnia w Zawierciu. Swoje występy w LE zainauguruje za tydzień spotkaniami z Gruzją.

- Nasz zespół awansował do mistrzostw Europy. Siatkarek węgierskich długo nie było na kontynentalnych salonach. Teraz ciężko pracujemy i chcemy mocno zaznaczyć swoją obecność. Liga Europejska odpowie nam m.in. na pytanie jakie są nasze aktualne możliwości - powiedziała Rita Liliom.

Przypomnijmy, że reprezentacja Węgier zaliczała się w latach 70. i 80. do czołówki Europy. W mistrzostwach kontynentu zdobyła cztery medale - jeden srebrny (1975) i trzy brązowe (1977, 1981, 1983).

Natomiast polska zakończyła w piątek zgrupowanie w Miliczu. Rozegrała na koniec springi z rosyjskim Bałakowem i w poniedziałek spotka się w Nowym Dworze Mazowieckim. We wtorek odleci do Izraela, gdzie rozegra dwa mecze fazy grupowej LE.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane