Reprezentacje | 2015-06-26 13:42:44 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: orlenliga.pl
W drugim półfinałowym pojedynku Igrzysk Europejskich w Baku Turcja pokonała Azerbejdżan 3:2 i tym samym to ekipa Ferhata Akbaşa będzie finałowym rywalem polskich siatkarek Polek.
W drużynie Turcji z dobrej strony zaprezentowała się znana polskim kibicom Neriman Özsoy. Była zawodniczka Atomu Trefla Sopot zdobyła 25 punktów (23 ataki i 2 bloki). - W tym turnieju spotkałyśmy się już dwukrotnie z reprezentacją Azerbejdżanu. Nasze rywalki zagrały na sto procent swoich możliwości, z pełnym zaangażowaniem i motywacją, ale okazało się, że to wciąż za mało, aby nas pokonać – nie kryła swojej radości po zakończonym spotkaniu przyjmująca reprezentacji Turcji.
Pomimo słabego rozpoczęcia Igrzysk Europejskich – porażka z drużyną Jacka Nawrockiego 2:3, Turczynki z meczu na mecz prezentują coraz lepszy poziom. Dowodem tego był niewątpliwie awans z pierwszego miejsca grupy A i zwycięstwo z ćwierćfinale nad zespołem Rosji 3:1. - Jesteśmy zgranym i groźnym zespołem. Wiemy jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami na boisku – powiedziała Neriman Özsoy, zapytana o mocne strony swojego zespołu.
Pomimo, iż od wielkiego finału dzieli nas jeszcze jeden dzień to już po zakończeniu półfinałowego spotkania nie mogło zabraknąć pytania o najważniejszą konfrontacje siatkówki kobiet w rozgrywanych w Baku Igrzysk Europejskich. - Teraz czeka nas najważniejszy pojedynek turnieju z Polską. Znamy ten zespół i czujemy przed nim właściwy respekt. To będzie niezwykle ciężki pojedynek zarówno dla nas jak i dla naszych rywalek. Postaramy się zagrać na najwyższym poziomie, aby móc w ten sposób sięgnąć po złoty medal Igrzysk Europejskich – zakończyła dwudziestosiedmioletnia przyjmująca.
Finałowy mecz Polska - Turcja rozegrany zostanie w sobotę (początek 15.30 czasu polskiego).
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.