Reprezentacje | 2015-06-24 16:09:37 | Nadesłał: Danka Albrecht | Źrodlo: pzps.pl
- Chcemy zagrać w finale i zdobyć złoty medal - powiedział Dawid Konarski, kapitan biało-czerwonych, którzy wygrali w ćwierćfinale ze Słowacją 3:0.
W środowym ćwierćfinale reprezentacja Polski pokonała Słowację 3:0 i awansowała do półfinału turnieju siatkarzy I Igrzysk Europejskich, które odbywają się w Baku. - Chcemy zagrać w finale i zdobyć złoty medal - powiedział Dawid Konarski, kapitan biało-czerwonych. Podopieczni trenera Andrzeja Kowala nie doznali jeszcze porażki w stolicy Azerbejdżanu.
- Oglądając mecz mogłoby się wydawać, że to było łatwe zwycięstwo. Muszę jednak przyznać, że trochę sił nas ono kosztowało. Jestem dumny z drogi, którą kroczymy wspólnie z zespołem. Z meczu na mecz czujemy się coraz bardziej pewni swojej gry - powiedział Dawid Konarski.
Kolejny etap turnieju w Baku to półfinał. - Z meczu na mecz musimy grać jeszcze lepiej. Uważam, że zespół czuje się dobrze zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym - wyznał polski atakujący, który był chorążym reprezentacji naszego kraju w czasie ceremonii otwarcia 12 czerwca.
Reprezentant Polski po zakończonym meczu przyznał, że nie ma większego znaczenia z kim polskiej drużynie przyjedzie się zmierzyć w półfinale.
- Nie ma znaczenia z kim zagramy w półfinale. Musimy pokonać wszystkie zespoły, jeśli chcemy zdobyć złoty medal - zakończył Konarski. W meczu ze Słowacją zawodnik ZAKSY Kędzierzyn-Koźle zdobył 13 punktów. Siedemnaście miał Artur Szalpuk.
W półfinale Polska zagra z Bułgarią, która wygrała z Turcją 3:1.
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.