Reprezentacje | 2014-06-19 22:24:40 | Nadesłał: Edwin Arturo Vega Aquino | Źrodlo: torun.pl
W nowej hali widowiskowo-sportowej rozegrany zostanie w przyszłym roku jeden z najważniejszych turniejów towarzyskich w piłce siatkowej mężczyzn. Dnia 18 czerwca prezydent Torunia Michał Zaleski, prezes Toruńskiej Infrastruktury Sportowej Roman Skibiński i Jerzy Mróz z Fundacji Huberta Jerzego Wagnera podpisali umowę na zorganizowanie w 2015 roku w Toruniu Memoriału Wagnera.
Turniej organizowany jest od 2003 roku. Toruńska impreza będzie XIII Memoriałem. Poprzednie edycje miały miejsce w Olsztynie (2003-2008), Łodzi (2009), Bydgoszczy (2010), Katowicach (2011), Zielonej Górze (2012) i Płocku (2013). Najbliższa odbędzie się w Krakowie, w sierpniu 2014 r. Udział w turnieju bierze siatkarska reprezentacja Polski oraz trzy zaproszone reprezentacje (do tej pory wystąpiły między innymi: Rosja, Niemcy, Brazylia, Włochy). Memoriał organizuje Fundacja Huberta Jerzego Wagnera, która honoruje tym samym życie i dorobek zmarłego w 2002 roku polskiego siatkarza i trenera, mistrza olimpijskiego z Montrealu z 1976 r. Termin przyszłorocznej imprezy i drużyny uczestniczące w turnieju zostaną przedstawione na początku przyszłego roku.
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.