Najnowsze newsy

Siatkówka » Reprezentacje » Liga Światowa

Liga Światowa | 2017-07-09 19:13:48 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: plusliga.pl / FIVB

Benjamin Toniutti: Chcemy jak najdłużej utrzymać taki poziom

Fot.: FIVB

Francja wygrała tegoroczną edycję Ligi Światowej 2017. W finale w brazylijskiej Kurytybie pokonali Canarinhos 3:2 (21:25, 25:15, 25:23, 19:25, 15:13). - Chcemy jak najdłużej utrzymać taki poziom - powiedział Benjamin Toniutti, najlepszy rozgrywający Final Six.

Francuzi powtórzyli sukces z 2015 roku i po raz drugi wywalczyli złoty medal Ligi Światowej. W sobotę rozegrali bardzo zacięte spotkanie z Brazylijczykami, ale ostatecznie szalę zwycięstwa przechylili na swoją korzyść.

- Myślę, że kluczowym momentem w grze była świetna obrona Ngapeth’a, kiedy to obronił piłkę w tie-breaku. Po tym punkcie wróciliśmy do gry. Zdobyliśmy dużo energii i to sprawiło, że pomyślałem, że teraz nic złego się nie wydarzy - powiedział Benjamin Toniutti, najlepszy rozgrywający Final Six w Kurytybie.

Francja w rozgrywkach Ligi Światowej może pochwalić się już czterema medalami – dwoma złotymi (2015, 2017) i po jednym srebrnym (2006) i brązowym (2016). Teraz zawodnicy otrzymają trochę wolnego i w dalszej części sezonu reprezentacyjnego będą przygotowywać się do EUROVOLLEY POLAND 2017. W fazie grupowej w katowickim Spodku zmierzą się z Belgią, Holandią i Turcją.

- Jestem szczęśliwy, to niesamowite uczucie. Mamy dużo szacunku do Brazylii, bo są najlepszym zespołem na świecie. Jednak udało się nam ich pokonać - wyznał siatkarz ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

I dodał na koniec: - Teraz chcemy jak najdłużej utrzymać taki poziom sportowy. Brazylijczycy w każdym turnieju zdobywali medal. Musimy zacząć myśleć i podchodzić do zawodów w takim sam sposób.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane