Najnowsze newsy

Siatkówka » Reprezentacje » Liga Światowa

Liga Światowa | 2017-07-09 14:10:58 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: plusliga.pl / FIVB

Stephane Antiga: Brązowy medal to niesamowite osiągnięcie dla Kanady

Fot.: FIVB

Reprezentacja Kanady po raz pierwszy zdobyła medal w Lidze Światowej. W sobotni późny wieczór w brazylijskiej Kurytybie, Kanadyjczycy w meczu o brązowy krążek pokonali Amerykanów 3:1. - To niesamowite osiągnięcie dla Kanady - powiedział Stephane Antiga, szkoleniowiec drużyny.

Kanada w dotychczas rozegranych 28. edycjach Ligi Światowej brała udział jedenaście razy (1991, 1992, 1999, 2000, 2007, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017). Jednak pierwszy, historyczny medal zdobyli dopiero w tegorocznych rozgrywkach. W meczu o brązowy krążek pokonała Stany Zjednoczone 3:1 (18:25, 25:20, 25:22, 25:21).

- Mecz rozpoczęliśmy niezbyt dobrze i popełnialiśmy wiele błędów. Potem jednak każdy z graczy odegrał swoją rolę, przyczyniając się do zwycięstwa - powiedział Stephane Antiga.

Kanadyjczycy pod wodzą nowego szkoleniowca, byłego trenera reprezentacji Polski spisują się bardzo dobrze. W fazie interkontynentalnej wygrali pięć z dziewięciu spotkań i ostatecznie zajęli piąte miejsce w ogólnej klasyfikacji drużyn. Podczas Final Six przegrali z Brazylią 1:3, ale już dzień później odprawili z kwitkiem Rosję 3:0. - Brązowy medal jest dla Kanady niesamowitym osiągnięciem i jestem pewny, że stanie się impulsem do rozwoju siatkówki w tym kraju - wyznał trener Kanady.

Po brazylijskim finale zawodników czeka kilka dni odpoczynku. Brązowych medalistów Ligi Światowej będzie można oglądać w Polsce podczas XV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, który 11-13 sierpnia zostanie rozegrany w krakowskiej Tauron Arenie.

- Teraz moich zawodników czeka przerwa, a wynik jaki osiągnęliśmy będzie stanowić dla nas niesamowitą motywację do jeszcze cięższej pracy. Naszym celem jest indywidualny rozwój graczy i stawanie się coraz lepszą ekipą - zakończył Antiga.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane