Siatkówka » Reprezentacje » Liga Światowa

Liga Światowa | 2017-07-08 01:15:11 | Nadesłał: Danka Albrecht | Źrodlo: inf.własna

LŚ: Francja w finale!

Drugi półfinał tegorocznego Final Six Ligi Światowej należał do Francji. Trójkolorowi w czterech setach rozprawili się z Kanadą. Lepiej spotkanie rozpoczęli mistrzowie Europy, którzy dość szybko zbudowali przewagę i mogli kontrolować wydarzenia na boisku. W drugiej partii przebudzili się podopieczni trenera Stephane’a Antigi. Siatkarze z Ameryki Północnej mimo prób nie byli w stanie przeciwstawić się rywalom po drugiej stronie siatki. Liderem francuskiej reprezentacji okazał się Earvin N'Gapeth, zdobywca 24 punktów. W finale turnieju na zawodników Laurenta Tillie czekają już Brazylijczycy, którzy pokonali Stany Zjednoczone.

Pojedynek lepiej rozpoczynają Francuzi (3:1). W kolejnych akcjach zespoły walczą punkt za punkt, jednak w lepszej sytuacji są siatkarze z Europy (5:3, 7:4). Po przerwie technicznej Kanadyjczycy wpadają w "dołek", co skutkuje kolejnymi "oczkami" zdobywanymi przez ich rywali (10:5, 12:7). Trójkolorowi nie pozwalają sobie nawet na chwilę rozluźnienia dzięki czemu na drugim regulaminowym czasie prowadzą 16:11. Pojedyncze zagrania podopiecznych trenera Antigi nie wpływają znacząco na wynik seta (18:14, 21:15). As serwisowy N'Gapetha sprawia, że Francja wygrywa 25:19.

Pierwsze minuty kolejnej partii to nieco bardziej wyrównana gra obu zespołów (2:3, 5:5). Perrin przekracza linię trzeciego metra i mamy pierwszą przerwę techniczną, przy prowadzeniu Francji 8:6. Mistrzowie Europy blokują rywali, co sprawia, że ich przewaga wzrasta do trzech "oczek" (10:7). Tym razem Kanadyjczycy starają się, żeby ich straty nie urosły do większych rozmiarów (11:9). Kiedy w ataku zatrzymany zostaje Lyneel na tablicy pojawia się remis 11:11. Od tego momentu nieco lepiej zaczyna wyglądać gra Kanadyjczyków (11:13, 13:16). Francuzi nie zamierzają łatwo się poddawać. Błąd zawodników z Ameryki Północnej pozwala podopiecznym trenera Tillie na wyrównanie stanu seta (18:18). Ostatnie akcje to zacięta walka po obu stronach siatki (21:21, 22:23). Ostatecznie więcej zimnej krwi zachowują gracze z Kanady, którzy wygrywają 22:25.

Podrażnieni Francuzi kolejnego seta rozpoczynają z wysokiego "c" (5:1). Vandoorn psuje zagrywkę i mamy pierwszą przerwę techniczną (8:4). W kolejnych akcjach zespoły walczą punkt za punkt, jednak w zdecydowanie lepszej sytuacji są mistrzowie Europy (10:5, 12:7). Podopieczni trenera Antigi swojego położenia nie poprawiają prostymi błędami (15:11). Sytuacja nico się zmienia po drugim regulaminowym czasie. Kanadyjczycy poprawili skuteczność, dzięki czemu zniwelowali część strat (17:14). Trójkolorowi nie zamierzają jednak pozwalać na wiele swoim rywalom. Trzy wygrane z rzędu akcje znacznie zbliżają ich do wygranej w tej partii (18:14, 20:14). W końcówce zawodnicy spod znaku "Klonowego Liścia" nie mają zbyt wiele do powiedzenia i ostatecznie przegrywają 25:19.

Początek czwartej odsłony spotkania to zacięta walka o każdy punkt (4:3, 7:6). Chwilowe kłopoty w przyjęciu Kanadyjczyków sprawiają, że ich rywale powiększają przewagę (10:7). Podopieczni trenera Antigi spisują się jednak dobrze w bloku (11:9, 12:11). Po chwili na tablicy mamy remis 12:12. Pewny atak N'Gapetha z lewego skrzydła i Francja znowu na prowadzeniu (15:13). Barnes dotyka siatki, co daje zawodnikom sygnał na drugą przerwę techniczną (16:13). Po wznowieniu gry na boisku zaczyna dominować jedna drużyna (18:15, 20:16). W końcówce Kanada próbuje jeszcze o coś powalczyć (22:20). Ostatnie akcje układają się jednak lepiej dla Francuzów, którzy wygrywają 25:21, a całe spotkanie 3:1.

Francja – Kanada 3:1 (25:19, 22:25, 25:19, 25:21)