Najnowsze newsy

Siatkówka » Reprezentacje » Liga Światowa

Liga Światowa | 2014-07-15 22:55:38 | Nadesłał: Katarzyna Krajewska | Źrodlo: pzps.pl

Przed finałowym turniejem Ligi Światowej we Florencji

Od jutra do niedzieli sześć drużyn będzie walczyć we Florencji o zwycięstwo w 25. Edycji Ligi Światowej. – Myślę, że będzie to wspaniałe wydarzenie – mówił na konferencji prasowej przed turniejem Final Six trener zespołu gospodarzy, Maur o Berruto.

Włoski szkoleniowiec powitał w imieniu gospodarzy uczestniczące zespoły oraz swoich kolegów-trenerów.

- Cudownym jest, że przedstawiciele wielu kontynentów zagrają tutaj. Cieszymy się, że finałowy turniej Ligi Światowej jest po dziesięciu latach znowu we Włoszech – powiedział.

- Dla nas to coś nowego - mówił trener Australii, John Uriate. – Ciężko było dostać się do Florencji. Zdobyliśmy wiele doświadczenia. Nadal musimy sie uczyć i robić to szybko. Ale będzie to dla nas ekscytujące wydarzenie.

Australia wygrała w Sydney turniej Final Four Ligi Światowej II dywizji i po raz pierwszy w historii zagra w elicie.

- Ciężko będzie grać przeciw gospodarzom, ale jesteśmy bardzo podekscytowani – powiedział John Speraw, trener USA. - Wszystkie drużyny mają za sobą ciężkie mecze. Myślę, że zagraliśmy bardzo dobrze w ostatnim spotkaniu i myślę, że jak na ten moment jesteśmy w dobrym miejscu.

Amerykanie w ostatnim spotkaniu fazy grupowej pokonali Serbię i dzięki temu zakwalifikowali do Final Six.

- To fantastycznie dla Iranu być tutaj i grać przeciw czołowym drużynom świata – powiedział trener reprezentacji tego kraju, Slobodan Kovac. - Ale przeszliśmy przez bardzo trudną grupę i mamy nadzieje to samo zrobić tutaj. Gra we Florencji jest dla nas wyzwaniem.

W fazie grupowej Iran pokonał Włochy, Polskę i Brazylię. Ten ostatni zespół nie prezentował ostatnio dobrej formy. – Patrzymy do przodu. Poprzednie mecze to już historia. We Florencji zagrają świetne ekipy. Mamy nadzieje że dobrze sie przygotowaliśmy, i że możemy grać lepiej niż w rundzie interkontynentalnej – dodał trener Brazylii, Bernardo Rezende.

Złotego medalu broni Rosja. - Jesteśmy w dobrej formie i mamy nadzieję na powtórzenie sukcesu. Cieżko pracujemy i czujemy, że forma rośnie - dodał Andriej Woronkow, trener Rosji.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane