Najnowsze newsy

Siatkówka » Reprezentacje » Liga Światowa

Liga Światowa | 2013-06-29 21:19:11 | Nadesłał: Magdalena Gajek | Źrodlo: inf. własna / fivb.org

LŚ, gr. C: Kanadyjczycy z kompletem punktów w Tampere

Fot.: Magdalena Kudzia

Finowie, przegrywając w drugim meczu w Tampere, całkowicie stracili szansę na awans do Final Six. Kanadyjczycy pokonali gospodarzy 3:0. Podopieczni Glenna Hoaga grali skuteczniej w ataku, rzadziej także się mylili. Biało-niebiescy mieli duże kłopoty z przebiciem się przez szczelny blok gości. Kanadyjczycy zatrzymali gospodarzy jedenastokrotnie, zaś sami zostali zablokowani jedynie trzy razy. 18 punktów, najwięcej spośród wszystkich siatkarzy, zdobył John Gordon Perrin. Wśród Finów najskuteczniejszy był Olli Kunnari (12 "oczek").

Dzięki zdobyciu maksymalnej ilości punktów w Tampere Kanadyjczycy są najpoważniejszymi, oprócz Holandii, kandydatami do zajęcia pierwszego miejsca w grupie C. Jednocześnie drugi triumf nad Finami był szóstą wygraną siatkarzy z Ameryki Północnej w tegorocznej edycji Ligi Światowej, co jest jednocześnie najlepszym osiągnięciem zawodników spod znaku Klonowego Liścia od Ligi Światowej 1999, kiedy wygrali w pięciu meczach.

W dzisiejszym spotkaniu blok Finów praktycznie nie istniał. Biało-niebiescy zdołali powstrzymać rywali zaledwie trzykrotnie. Katem gospodarzy okazał się John Gordon Perrin. Kanadyjczyk zdobył 18 punktów, co było najlepszym osiągnięciem spośród wszystkich zawodników, którzy pojawili się na boisku w Tampere. Jeden punkt mniej zapisał na swoim koncie atakujący Dallas Soonias. Na wyróżnienie w drużynie Glenna Hoaga zasłużył również Fred Winters, zdobywca 12 "oczek". Kapitan reprezentacji Kanady doskonale grał w przyjęciu i nie miał większych kłopotów z odbiorem serwisu Finów, spośród których najskuteczniejszy okazał się Olli Kunnari. Siatkarz z Dalekiej Północy zdobył 12 punktów.

W pierwszej partii Finowie prowadzili dwoma punktami zarówno na pierwszej, jak i na drugiej przerwie technicznej. Dobrze spisywał się Konstantin Shumov. Wysoki środkowy kończył szybkie piłki, jakie wystawiał mu Mikko Esko. Kanadyjczycy w końcówce zagrali jednak lepiej, zwłaszcza Dallas Soonias oraz John Gordon Perrin. Biało-niebiescy w przy set-ballu dla rywali popełnili błąd przekroczenia linii trzeciego metra i przegrali pierwszego seta 23:25.

Druga partia była kontynuacją dobrej gry Dallasa Sooniasa i Johna Gordona Perrina, którzy raz po raz doskonale radzili sobie z fińskim blokiem. Podopieczni Tuomasa Sammelvuo sami nie potrafili sforsować kanadyjskiej ściany. Dzięki dobrej postawie w ataku siatkarze z Ameryki Północnej objęli trzypunktowe prowadzenie, którego nie oddali do końca. Seta zakończył Adam Simac.

Tuomas Sammelvuo przed trzecim setem dokonał dwóch zmian, na boisku od początku pojawili się Matti Hietanen i Olli-Pekka Ojansivu. Dwa wygrane sety dodały Kanadyjczykom skrzydeł. Trzecią, i jak się potem okazało, ostatnią partię rozpoczęli piorunująco. Błyskawicznie objęli prowadzenie 7:1, a na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:2. Finowie byli bezradni. Co prawda, na boisku pojawili się m.in. Urpo Sivula czy Eemi Tervaportti, jednak rozpędzeni siatkarze Glenna Hoaga nie oddawali inicjatywy i na drugim time-out'cie prowadzili dziesięcioma punktami i dopiero w końcówce zaczęli popełniać błędy. Finowie poprawili nieco wynik i trzecią partię zakończyli rezultatem 17:25.


Finlandia - Kanada 0:3 (23:25, 22:25, 17:25)

Składy drużyn:

Finlandia:
Esko, Siltala, Kunnari, Oivanen Mi., Shumov, Oivanen Ma., Kerminen (L) oraz Tervaportti, Sivula, Ojansivu i Lehtonen

Kanada: Verhoeff, Soonias, Simac, Schneider, Winters, Perrin, Lewis (L) oraz Howatson, Van Lankvelt, Vigrass i DeRocco

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane