Najnowsze newsy

Siatkówka » Reprezentacje » Liga Światowa

Liga Światowa | 2008-06-26 15:46:00 | Nadesłał: Agnieszka Gambusz | Źrodlo: inf. własna

LŚ: Zapowiedź rozgrywek w grupie D

Fot.: Piotr Sumara – FIVB

Przed nami już trzeci weekend rozgrywek Ligi Światowej. Czy i tym razem doczekamy się niespodzianek? Podopieczni Raula Lozano wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie są liderem grupy D, po przegranej z Egiptem i z Chinami zajmują drugą lokatę, a na pierwszym miejscu w tabeli, dość nieoczekiwanie, jest Egipt. 28 i 29 czerwca w Tokio Polacy zagrają z Japonią, a w chińskim Hangzhou gospodarze podejmą Egipt.

Po nieudanych meczach z Egiptem w ostatni weekend przyszedł czas na kolejną porażkę Polskich siatkarzy, którzy 1:3 ulegli Chinom. Drugiego dnia było już lepiej, wicemistrzowie świata wreszcie wygrali tie- break, ale gra naszych zawodników pozostawia jeszcze wiele do życzenia, szczególnie w perspektywie zbliżających się Igrzysk Olimpijskich. Kolejnym przeciwnikiem w Lidze Światowej będzie zespół Japonii, zajmujący jak na razie ostatnie miejsce w tabeli grupy D. Obie drużyny zakwalifikowały się do Igrzysk Olimpijskich i to występ w Pekinie jest dla nich priorytetem. W zespole Japońskim trener dał odpocząć niektórym zawodnikom, w składzie na mecze z Egiptem zabrakło Gottsu i Koshikawy, a w szeregach Polaków na mecze z Japonią do zespołu wrócili Paweł Zagumny, Krzysztof Ignaczak i Sebastian Świderski. W Spale, zgodnie ze wcześniejszym zapowiedziami, pozostał Michał Winiarski. W ramach rozgrywek Ligi Światowej w 2006 roku Polakom przyszło stoczyć boje właśnie z drużyną Japonii. Wtedy wszystkie mecze wygrała nasza reprezentacja, choć zwycięstwa nie przyszły łatwo, dwa zostały wywalczone w tie- breaku i tylko jeden mecz bez straty seta wygrali Polacy. Japończycy przy dobrym przyjęciu potrafią grać bardzo szybko i kombinacyjnie, do tego świetnie radzą sobie w obronie. Do tej pory zawodnikom Tatsuya Utaki udało się wygrać jedno spotkanie, z Chinami i choć teraz będą mieli po swojej stronie publiczność to Polacy powinni te spotkania wygrać i to w nich należy upatrywać faworyta tych spotkań.

Sensacyjny lider „polskiej” grupy zmierzy się w ten weekend z reprezentacją Chin. Egipcjanie wszystkich zaskoczyli swoją grą. Do rozgrywek przystępowali jako drużyna, która w Lidze Światowej nie wygrała jeszcze spotkania, a już na inaugurację wygrała z Polską. Zespół Ahmeda Zakaria teraz potwierdził, że te zwycięstwo nie było tak do końca przypadkiem. Siatkarze z Egiptu przy dopingu swojej publiczności w poprzednim tygodniu pokonali Japończyków dwukrotnie w stosunku 3:1 i dzięki temu objęli prowadzenie w tabeli grupy D. Ich przeciwnicy- Chińczycy, grają typowo azjatycką siatkówkę, ich dużym atutem jest znakomita gra w obronie i szybkie, kombinacyjne rozegranie. Ostatnio pokonali reprezentacje Polski, a następnego dnia ulegli naszej drużynie w tie- breaku. O sile Egiptu stanowią Salah i Fathy, a w Chińskiej reprezentacji przoduje Yuan Zhi i jeśli Ci zawodnicy nie zawiodą możemy się spodziewać ciekawego widowiska, które nie powinno rozstrzygnąć się w trzech setach.

Tabela grupy D:
1.Egipt 7 pkt, ratio małych punktów 1.029
2.Polska 6 pkt, 1.029
3.Chiny 6 pkt, 0.995
4.Japonia 5 pkt, 0.953

Plan rozgrywek trzeciego weekendu grupy D:

Japonia- Polska, 28.06, godz. 8.00 (czasu polskiego)
Chiny- Egipt, 28.06, godz. 14.00
Japonia- Polska, 29.06, godz. 7.00
Chiny- Egipt, 29.06, godz. 9.00

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane