Najnowsze newsy

Siatkówka » Reprezentacje » Liga Światowa

Liga Światowa | 2009-07-10 20:53:44 | Nadesłał: Alicja Chrabańska | Źrodlo: inf. własna/fivb.com

LŚ, gr. C: Szybka wygrana Rosjan

Fot.: FIVB

W meczu piątego weekendu LŚ, Rosja w trzech krótkich setach odprawiła z kwitkiem Japonię.

Dzisiejszy pojedynek w Surgucie Rosjanie rozpoczęli bez swoich podstawowych zawodników Semena Poltavskiy'ego oraz Sergey'a Tetyukhina. W ich miejsce rosyjski szkoleniowiec Daniele Bagnoli desygnował do gry Maxmima Mikhailova oraz Evgeny'a Sivozheleva. Jak pokazały pomeczowe statystyki były to decyzje w pełni trafione. Po stronie Japonii również nastąpiła zmiana w składzie. Niestety dla Azjatów była ona wymuszona przez kontuzję. Z powodu urazu nie mógł pojawić się na boisku pierwszy bombardier drużyny z Japonii Kunihiro Shimizu. Jednak jego zmiennik Maeda nie zawiódł trenera Tatsuyi Uety.

Już na początku pierwszej partii gospodarze osiągnęli sporą przewagę (5:1), grając świetnie zwłaszcza blokiem. Bezradni Japończycy raz po raz napotykali na swojej drodze szczelny rosyjski mur. Samotny bój toczony przez Maedę nie mógł pomóc Japonii, która przegrała pierwszego seta 19:25.

Druga odsłona meczu była zupełnie pozbawiona historii. Na boisku istnieli tylko Rosjanie, którzy przy swoich znakomitych warunkach fizycznych drwili z desperackich ataków Japończyków. Goście poddali się i ulegli Rosji 12:25.

W trzeciej partii zawodnicy z "Kraju kwitnącej wiśni" nieco zwarli szeregi i próbowali "uratować" pojedynek. Pomimo usilnych prób nie udało im się przeważyć szali zwycięstwa na swoją korzyść. Po raz trzeci w tym spotkaniu musieli uznać wyższość Rosji, tym razem 22:25.


Rosja - Japonia 3:0 (25:19, 25:12, 25:22)

Składy

Rosja:
Sivozhelez 11, Grankin 2, Kazakov 2, Berezhko 8, Mikhaylov 18, Kuleshov 6, Verbov (l) oraz Poltavskiy 2, Butko, Volkov 7

Japonia: Usami 1, Maeda 15, Matsumoto 3, Fukuzawa 6, Tomimatsu 2, Yoneyama 1, Tanabe (l) oraz Abe, Matsuta, Kitajima 4, Otake, Ishijima.

Po meczu powiedzieli...

Sergey Tetyukhin - kapitan Rosjan

Nasza dzisiejsza wygrana z Japonią nie pozostawia wątpliwości. Trener dał mi dziś odpocząć, gdyż mam mały problem ze zdrowiem. Ale miałem olbrzymią satysfakcję, kiedy oglądałem moich kolegów tak dobrze grających.


Daniele Bagnoli- trener Rosjan

Absencja Kunihiro Shimizu była dla mnie zaskoczeniem. Przygotowywaliśmy naszą taktykę "pod" niego. Po zmianach w składzie Japonia była silniejsza w przyjęciu, ale słabsza w ataku i bloku. Dziś różnica poziomów między zespołami była zbyt duża. Łatwiej gra się przy własnym prowadzeniu, tak jak dzisiaj.Chciałbym żeby moi zawodnicy tak samo prezentowali się, kiedy gra toczy się punkt za punkt, czy nawet gdy przegrywamy.


Daisuke Usami - kapitan Japończyków

To był bardzo zły mecz dla nas. Musieliśmy dokonać pewnych zmian i efektem tego zagraliśmy tak słabo.


Tatsuya Ueta - trener Japończyków

Musieliśmy zmienić naszą taktykę ze względu na nieobecność naszych dwóch kluczowych zawodników, Kunihiro Shimizu oraz Yu Koshikawy. Obaj gracze są kontuzjowani. Mieliśmy w związku z tym ogromne problemy. Jednak to Rosjanie grali dzisiaj świetnie i zasługują na zwycięstwo. Myślę, że nasi rywale opracowali na dzisiaj dobry plan taktyczny.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane