Najnowsze newsy

Siatkówka » Puchar Polski

Puchar Polski | 2020-03-08 19:46:26 | Nadesłał: Danka Albrecht | Źrodlo: pzps.pl

Grupa Azoty Chemik Police zwycięzcą Pucharu Polski

Grupa Azoty Chemik Police pokonała 3:2 (21:25, 25:20, 19:25, 25:23, 15:13) Developres SkyRes Rzeszów w meczu finałowym Pucharu Polski Kobiet i po raz ósmy w historii sięgnęła po to trofeum.

Spotkanie policzanki rozpoczęły bardzo pewnie i szybko objęły wysokie prowadzenie (7:2). Na słabszą dyspozycję Michaeli Mlejnkovej błyskawicznie odpowiedział Stephane Antiga, który wprowadził na boisko Alexandrę Frantti. Ta zmiana wprowadziła grę rzeszowianek na zupełnie inne tory i to właśnie zawodniczki z Podkarpacia zaczęły dyktować warunki. Seria punktów nie tylko pozwoliła im zniwelować stratę, ale także wyjść na prowadzenie i postawić policzanki w roli goniących wynik. Kompletne odwrócenie się sytuacji, ewidentnie nie służyło wielokrotnym mistrzyniom Polski, które mimo dobrego początku przegrały inauguracyjną odsłonę.

Druga partia to przebudzenie się siatkarek Chemika, które grały bardzo aktywnie w defensywie, znacznie obniżając skuteczność ataku Developresu. Dodatkowo dobrą jakościowo siatkówkę zaczęła prezentować Gyselle Silva, która stała się prawdziwym motorem napędowym swojej drużyny. To głównie dzięki dobrej grze Kubanki, podopiecznym Ferhata Akbasa udało się wyrównać stan spotkania.

Trzeci set to prawdziwy koncert gry Katarzyny Zaroślińskiej, która popisywała się różnorakimi zagraniami w ataku. Sprytne kiwki, przepychanki na siatce, umiejętna gra z blokiem rywalek, a także atomowe zagrania ofensywne, sprawiały, że atakująca Rzeszowa była praktycznie nie do zatrzymania, a szczelne bloki, które także notowała na swoim koncie, jeszcze bardziej zwiększały dystans między obiema drużynami. Przysłowiową „kropkę nad i” postawiła Magdalena Grabka, która posyłając punktową zagrywkę umożliwiła swojej ekipie ponowne objęcie prowadzenia w meczu.

Czwarta partia była tak naprawdę ostatnią szansą Chemika Police na odwrócenie losów spotkania. Mimo, że rzeszowianki znacznie lepiej rozpoczęły ten set i wydawało się, że z każdą akcją bardziej przybliżały się do upragnionego trofeum, to w decydującym momencie podopiecznym Ferhata Akbasa udało się pokonać rosnącą frustrację i wrócić do zajadłej walki. Dobrą pracę wykonywała Iga Wasilewska i to właśnie ta siatkarka, celnym atakiem zdobyła punkt na wagę tie-breaka.

Ostatni set do końca trzymał kibiców w niepewności. Obie drużyny grały bardzo równo, jednak w końcówce to siatkarki Chemika Police znów pokazały pełnię swoich umiejętności i ostatecznie to one stały się nowymi-starymi triumfatorkami Pucharu Polski.

- Wygrałyśmy dzięki naszej zespołowości i duchowi drużyny. Dziękujemy dziewczynom z Rzeszowa za wspaniały poziom tego finału i zaciętą walkę – powiedziała po meczu Martyna Grajber, przyjmująca Grupy Azoty Chemika Police.

Nagrody indywidualne Pucharu Polski Kobiet 2020:

Najlepsza zagrywająca: Alexandra Frantti (Developres SkyRes Rzeszów)

Najlepsza przyjmująca: Jelena Blagojević (Developres SkyRes Rzeszów)

Najlepsza blokująca: Zuzanna Efimienko-Młotkowska (Developres SkyRes Rzeszów)

Najlepsza atakująca: Alexandra Frantti (Developres SkyRes Rzeszów)

Najlepsza rozgrywająca: Marlena Kowalewska (Grupa Azoty Chemik Police)

Najlepsza libero: Paulina Maj-Erwardt (Grupa Azoty Chemik Police)

MVP: Gyselle Silva (Grupa Azoty Chemik Police)

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane