Najnowsze newsy

Siatkówka » Puchar Polski

Puchar Polski | 2019-12-29 11:46:20 | Nadesłał: Katarzyna Cipcer | Źrodlo: plusliga.pl

W poniedziałek losowanie ćwierćfinałów Pucharu Polski

Fot.: Karol Zdyb

W poniedziałek 30 grudnia poznamy pary ćwierćfinałowe Pucharu Polski w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn. Losowanie odbędzie się w siedzibie Polskiej Ligi Siatkówki.

W tym momencie znamy oczywiście wszystkie drużyny, które wywalczyły prawo gry w ćwierćfinałach, zarówno pucharu kobiet, jak i mężczyzn. Ostatnią niewiadomą jest miejsce, które zajmie na koniec półmetka fazy zasadniczej drużyna mistrzów Polski – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Kędzierzynianie mają jeszcze do rozegrania (12 stycznia) zaległe spotkanie z BKS Visłą Bydgoszcz. Jeśli zdobędą w nim choć punkt, przeskoczą w tabeli liderującą w tym momencie ekipę VERVY Warszawa ORLEN Paliwa.

– Ten przełożony mecz trochę komplikuje nam losowanie, a przede wszystkim logistykę przed ćwierćfinałami, lecz z taką prośbą zgłosili się bydgoszczanie, których absolutny lider – Tonček Štern walczyć będzie z reprezentacją Słowenii o awans na igrzyska i wcześniej zapewne nie mógłby zagrać przeciwko ZAKSIE. Rywale wyrazili zgodę, więc uznaliśmy że my także nie będziemy przeciwni – mówi Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A.

W związku z zaległym meczem po wylosowaniu par ćwierćfinałowych wiadome będzie, że w przypadku zajęcia przez Grupę Azoty ZAKSĘ pierwszego miejsca po pierwszej rundzie fazy zasadniczej, to ona będzie rozstawiona z numerem pierwszym i zagra z rywalem, który zostanie dolosowany.

Jak będzie wyglądało samo losowanie? Cztery najlepsze ekipy po zakończeniu półmetka fazy zasadniczej (VERVA Warszawa ORLEN Paliwa, Grupa Azoty ZAKSA, PGE Skra Bełchatów i Jastrzębski Węgiel) są rozstawione, do każdej z nich wylosujemy jedną z czterech drużyn: Trefl Gdańsk, Indykpol AZS Olsztyn oraz przedstawicieli KRISPOL 1. Ligi: BBTS Bielsko-Biała i Lechię Tomaszów Mazowiecki. Gospodarzami meczów będą pierwszoligowcy lub drużyny wyżej sklasyfikowane po pierwszej rundzie fazy zasadniczej.

– Bardzo się cieszymy, że do naszego miasta najpewniej przyjadą mistrzowie świata i gwizdy PlusLigi. To będzie wielkie święto tomaszowskiej siatkówki – cieszy się Bartłomiej Neroj, kapitan Lechii Tomaszów Mazowiecki.

Identyczny system będzie obowiązywał w losowaniu ćwierćfinału Pucharu Polski kobiet, tam jednak nie ma już żadnych niewiadomych.

Losowaniu będą się przyglądać przedstawiciele ćwierćfinalistów, klubu otrzymały od PLS zaproszenie do śledzenia przebiegu losowania.

W poprzedniej edycji, w 2019 roku, triumfowali siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle oraz Grupy Azoty Chemika Police.

Ćwierćfinały Pucharu Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2020:

Drużyny rozstawione:
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
VERVA Warszawa ORLEN Paliwa
PGE Skra Bełchatów
Jastrzębski Węgiel

Drużyny dolosowywane:
Trefl Gdańsk
Indykpol AZS Olsztyn
BBTS Bielsko-Biała
Lechia Tomaszów Mazowiecki

Mecze ćwierćfinałowe 14.01 i 15.01.2020
Transmisja: Polsat Sport
Finał Pucharu Polski: 14-15.03.2020

Ćwierćfinały Pucharu Polski w Piłce Siatkowej Kobiet 2020:

Drużyny rozstawione:
Grupa Azoty Chemik Police
Developres SkyRes Rzeszów
Grot Budowlani Łódź
DPD Legionovia Legionowo

Drużyny dolosowywane:
ŁKS Commercecon Łódź
BKS STAL Bielsko-Biała
NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki
MKS SAN-Pajda Jarosław

Mecze ćwierćfinałowe 12.02.2020
Finał Pucharu Polski: 7-8.03.2020, Nysa.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane