Najnowsze newsy

Siatkówka » Puchar Polski

Puchar Polski | 2019-03-09 08:25:32 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: pzps.pl

Magdalena Stysiak: Jeśli dostanę szansę, to postaram się ją wykorzystać

W weekend odbędzie się Puchar Polski w piłce siatkowej kobiet. W turnieju zagrają cztery najlepsze zespoły w tym Grot Budowlani Łódź. Magdalena Stysiak, atakująca Budowlanych opowiedziała o nadchodzącym turnieju, MŚ juniorek oraz ME.

W Nysie będziesz reprezentować barwy Grotu Budowlanych Łódź, a w półfinale powalczysz ze swoim dawnym pracodawcą – Chemikiem Police. Znajomość gry policzanek może być Twoją przewagą?

Magdalena Stysiak
: - Tak, faktycznie pierwszy mecz zagramy z moim byłym zespołem – Chemikiem Police. Grałam z tymi dziewczynami przez całkiem spory czas, ale nie można tutaj mówić o strategii. Oczywiście możemy sobie rozpisać zawodniczki, ale na meczu czasem zdarza się, że gramy coś innego. Na pewno w tym starciu będzie walka, ponieważ każdy chce wygrać i walczyć o trofeum.

Gra w jednym z czterech najlepszych zespołów w Polsce to duże osiągnięcie. Jak natomiast wyglądają treningi przed Pucharem? Trener wymaga więcej?

- Na treningach przed Pucharem Polskiej trenujemy typowo pod zespół z którym się zmierzymy. Same treningi też są cięższe i intensywniejsze, ale wierzymy, że nasza praca przyniesie efekt i klubowi uda się powtórzyć zeszłoroczny sukces.

Hala w Nysie na pewno zapewni się ogromną liczbą kibiców. Stresują Cię jeszcze występy przed tak dużą publiką?

- Powiem szczerze, że bardzo lubię, jak jest dużo kibiców i pojawia się ten „dreszczyk emocji”. Wiadomo, że zawsze w pierwszej kolejności skupiam się na boisku i na grze, a nie rozglądam po trybunach, ale pełna hala widzów dodaje mi solidny zastrzyk energii.

W tym sezonie reprezentacyjnym czekają was MŚ juniorek w Meksyku, w poprzednim zaś sięgnęłyście po medale ME. Cieszysz się, że po raz kolejny spotkasz się z tą grupą ludzi?

- Bardzo, bo jesteśmy naprawdę zgraną paczką, dlatego myśl o spotkaniu z dziewczynami i sztabem bardzo mnie cieszy. Wiadomo, że kadra kadrą, ale poza nią też ze sobą rozmawiamy. Cały czas mam z dziewczynami kontakt i czasem się spotykamy, żeby porozmawiać dłużej. To, co jednak pan powiedział – w tym roku czeka nas bardzo ważny turniej, jakim są mistrzostwa świata juniorek. Dla nas jest to super przygoda i dodatkowe doświadczenie, ponieważ tam już będzie walka z najlepszymi zespołami na świecie. Mam nadzieję, że te rozgrywki będą dla nas udane!

*więcej na: pzps.pl

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane