Najnowsze newsy

Siatkówka » Puchar Polski

Puchar Polski | 2019-02-28 13:59:04 | Nadesłał: Danka Albrecht | Źrodlo: lsk.plps.pl

#GramywNysie2019: to miasto oddycha siatkówką

Fot.: Karol Zdyb

Niespełna tydzień przed startem turnieju finałowego Pucharu Polski 2019 w piłce siatkowej kobiet, w Nysie odbyła się specjalna konferencja prasowa, która promowała turniej z udziałem najlepszych ekip tego sezonu Ligi Siatkówki Kobiet.

W konferencji, obok przedstawicieli mediów, wzięli udział gospodarze turnieju – Kordian Kolbiarz, burmistrz Nysy oraz Adam Zelent, menadżer Hali Nysa a także Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki SA.

– Cieszę się, że turniej finałowy Pucharu Polski odbędzie się po raz drugi w naszym mieście, a dodatkowo jestem dumny, że najlepsze polskie siatkarki będą u nas rywalizowały także w dwóch kolejnych edycjach – mówi burmistrz Kordian Kolbiarz, który dodaje: – Wierzę, że znowu czeka nas wspaniałe święto siatkówki, jak przed rokiem, a trybuny wypełnią się do ostatniego miejsca. Nysa oddycha siatkówką i ten wspaniały klimat dla sportu po prostu u nas się czuje.

– PLS ceni sobie długofalową i dobrą współpracę, a taką mamy z Nysą, Miastem Gospodarzem turniejów finałowych Pucharu Polski Kobiet – powiedział prezes Paweł Zagumny. – W zeszłym roku turniej turniej stał na wysokim poziomie organizacyjnym a także sportowym i jestem przekonany, że tak samo będzie i tym razem. Gratuluję wszystkim czterem drużynom awansu do półfinałów i powiem szczerze, że dziś nie podjąłbym się typowania zwycięzcy – dodał.

Turniej finałowy Pucharu Polski 2019 w piłce siatkowej kobiet Nysa, 9-10 marca 2019 roku

1. Informacje o imprezie:
Turniej finałowy o Puchar Polski będzie rozgrywany już po raz drugi z rzędu w Nysie – Mieście Gospodarzu. Impreza odbędzie się w dniach 9-10 marca, w Hali Nysa (ul. Sudecka 23). Kolejne dwie edycje Pucharu również będą rozgrywane w Nysie (edycje 2020 oraz 2021), na tyle bowiem obowiązuje umowa pomiędzy samorządem Nysy a Polską Ligą Siatkówki.

2. Program imprezy:
Sobota, 9 marca (mecze półfinałowe);
godz. 14.45 Chemik Police – Grot Budowlani Łódź
godz. 18.00 Developres SkyRes Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź
niedziela (10 marca)
finał 14.45 Zwycięzcy sobotnich półfinałów

4. Imprezy towarzyszące:
Uwaga, specjalna atrakcja dla młodych sportowców z Nysy i jej mieszkańców. 8 marca Złotka Niemczyka – Dorota Świeniewicz i Magdalena Śliwa oraz mistrz świata Paweł Zagumny przeprowadzą trening z grupą sześćdziesięciu dzieci, w godz. 10.30 – 12.00, a zajęcia zakończy specjalna rozmowa z najmłodszymi. Trening będzie otwarty, każdy z mieszkańców może przyjść spotkać się z mistrzyniami Europy, zobaczyć Puchar, o który będą walczyły siatkarki. Sponsorem wydarzenia jest firma UNI-NET, partnerami Niepodległa oraz firma Jurajska.

5. Dodatkowe atrakcje:
W trakcie turnieju finałowego zaplanowano dla kibiców masę dodatkowych atrakcji. Obok gadżetów, konkursów, stoisk operatora Sieci Plus, stoisk klubowych, przewidziany jest w niedzielę występ gwiazdy – Anny Deko, finalistki programu Voice of Poland.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane