Najnowsze newsy

Siatkówka » Puchar Polski

Puchar Polski | 2019-01-27 22:06:50 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: plusliga.pl

Benjamin Toniutti: Jestem dumny z drużyny

Fot.: Anna Jabłczyk

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wywalczyła pierwsze trofeum w sezonie 2018/19. W niedzielę kędzierzynianie pokonali Jastrzębski Węgiel 3:1 w turnieju finałowym Pucharu Polski, który rozgrywany był w Hali Orbita we Wrocławiu. - To niesamowite uczucie i właśnie dla takich chwil gramy w siatkówkę. Jestem dumny drużyny. Mam nadzieję, że będziemy to kontynuować, bo mamy jeszcze coś do wygrania w tym sezonie - powiedział Benjamin Toniutti, który został wybrany najlepszym rozgrywającym turnieju.

Drużyna z Kędzierzyna-Koźla potrzebowała czterch setów, aby pokonać Jastrzębski Węgiel w finale Pucharu Polski, który od soboty do niedzieli rozgrywany był we Wrocławiu. Szkoleniowiec aktualnych mistrzów Polski nie ukrywał dumny z postawy zespołu.

- Jestem bardzo szczęśliwy i zadowolony, bo w tym turnieju graliśmy jak zespół. Przed nim mieliśmy swoje problemy, również zdrowotne. Sposób w jaki reagowaliśmy przed spotkaniem, jak i w jego trakcie jest dokładnie tym, co lubię. Mój zespół ma moc, żeby odpowiednio reagować na różne sytuacje i odwracać trudne momenty - powiedział Andrea Gardini, trener ZAKSY. I dodał: - Ten triumf jest ważny, głównie ze względu na sposób, w jaki wywalczyliśmy ten Puchar Polski. To będzie dla nas klucz przed kolejnymi meczami, które mamy do rozegrania.

Kędzierzynian do zwycięstwa poprowadził Benjamin Toniutti, który został wybrany najlepszym rozgrywającym turnieju. - Jesteśmy szczęśliwi, że udało się nam zdobyć to trofeum. Zwłaszcza, że zmagaliśmy się z problemami i może dlatego ciążyła na nas mniejsza presja, niż wcześniej. Graliśmy jak prawdziwy zespół, byliśmy razem. W półfinale przegraliśmy trzeciego seta, tak samo w finale, ale w czwartym wróciliśmy do naszej gry. To niesamowite uczucie wygrać Puchar Polski. Właśnie dla takich chwil gramy w siatkówkę. Jestem dumny z drużyny. Mam nadzieję, że będziemy to kontynuować, bo mamy jeszcze coś do wygrania w tym sezonie - zakończył Toniutti.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane